Pędził volkswagenem ponad 180 km/h na DK1. Policjanci wystawili surowy mandat

Tyscy policjanci z grupy Speed zatrzymali 28-letniego kierowcę, który pędził DK1 ponad 180 km/h. Dostał wysoki mandat oraz punkty karne.

KMP Tychy
DK 1 grupa Speed

Policjanci z tyskiej drogówki zatrzymali 28-letniego kierowcę volkswagena, który jechał po DK1 lewym pasem nie zwracając uwagi na ograniczenia prędkości. W miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosi 100 km/h, jechał ponad 180 km/h. Kierowca zlekceważył też przepis dotyczący prawostronnej jazdy. Podczas rozmowy z policjantami tłumaczył, że spieszy się na ważne spotkanie. W związku z wykroczeniami policjanci nałożyli na 28-latka mandat karny w wysokości 2500 złotych. Ponadto na koncie kierowcy znalazło się 12 punktów karnych.

– Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn poważnych wypadków. Przy tak szybkiej jeździe nie ma czasu na reakcję, a jakiekolwiek zderzenie z innym pojazdem może nas kosztować najwyższą cenę, czyli życie nasze lub innej osoby. Warto się zastanowić nad tym i zdjąć nogę z gazu. Lepiej dojechać późno niż wcale – przypominają policjanci.

czytaj więcej:

Drogówka

Akcja tyskiej drogówki "Prędkość"

Kobiór wypadek

Wypadek w Kobiórze. Kierowca pijany i pod wpływem narkotyków

Policja 112

Mikołów: atakował policjanta, chciał go ubłagać rybami

Policja

Mikołów: kolejny ,,dwupromilowiec" za kółkiem

Policyjne zabezpieczenia

Ponad 200 policjantów zabezpieczało mecz

Agresor Lędziny

Groził sąsiadce i znieważył policjantów

Tyska policja

31-latek posiadał ponad 5 tys. działek dilerskich amfetaminy