Piątek z księżniczkami - warsztaty w Muzeum Miejskim w Tychach

Jak informuje Miejskie Centrum Kultury punktem wyjścia warsztatów jest wystawa „Księżniczki i dziewczyny” oraz prezentowane na niej prace dwunastu współczesnych artystek, które swoją twórczością złożyły hołd kobietom działającym na przemysłowym Górnym Śląsku w XIX i XX wieku.

11muzeum miejskie tychy ksiezniczki i dziewczyny 15 05 2021 weronika siupka fot grzegorz krzysztofik

Kim jest współczesna księżniczka? Na to pytanie odpowiedzą uczestniczki rozwojowo–artystycznego spotkania. Te kameralne warsztaty plastyczne kolażu portretowego przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą odkryć swój wewnętrzny potencjał i przyjemnie spędzić czas! Efektem będzie stworzenie autoportretu – kreatywnej pracy plastycznej na bazie zdjęć.

Prowadzenie

Paulina Niemczyk – malarka. Dyplom uzyskała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w 2017 roku. Zajmuje się malarstwem, tkaniną artystyczną, tworzeniem obiektów i instalacji, organizacją wystaw i projektów. Brała udział w ok. 50 wystawach i pokazach zbiorowych, na poziomie krajowym i międzynarodowym. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą. Obecnie jej obrazy można oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej Tichauer Art Gallery w Tychach. W maju 2021 roku podjęła współpracę z Muzeum Miejskim w Tychach, rozpoczynając serię działań nad autorskim projektem „Lacus”.

więcej informacji o wystawie czasowej „Księżniczki i dziewczyny”

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w warsztatach, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami - informują organizatorzy

Kiedy i gdzie?

  • Miejsce: Muzeum Miejskie w Tychach, pl. Wolności 1
  • Data: 13.08.2021
  • Godzina: 17:00
  • Wstęp wolny
  • Prowadzenie: Paulina Niemczyk
  • zapisy: tel. 606 711 588, e–mail: p.niemczyk@muzeum.tychy.pl