Piękne tyszanki Martyna i Oliwia kandydują do tytułu Miss Śląska 2021

Wyłoniono finalistki konkursu Miss Śląska 2021. Jednymi z kandydatek są Oliwia i Martyna z Tychów.

21-letnie Oliwia Skapczyk i Martyna Parysz z Tychów są jednymi z kandydatek do tytułu Miss Śląska 2021. Wyłoniono już finalistki tego konkursu.

Największą pasją Oliwii Skapczyk jest sport

Oliwia studiuje na kierunku International Business Management w Coventry, a jej największą pasją jest sport, dlatego w tym roku planuje kilka startów w zawodach bikini fitness. Co ciekawe, jako dziecko Oliwia nie czuła się dobrze w obiektywie, a obecnie chętnie pozuje do zdjęć.

Martyna Parysz uwielbia taniec

Martyna interesuje się kosmetologią oraz wizażem od kilku lat, dzięki temu ukończyła szkołę z takim tytułem i cały czas rozwija swoje umiejętności w tym kierunku. Jest osobą aktywną sportowo co daje jej dużo sił i pozytywnej energii ale także uczy wytrwałości. Jej pasją jest taniec. Od niedawna trenuje pole dance i taniec towarzyski. Interesuje się również zdrowym odżywianiem i świetnie gotuje.

Miss Śląska to etap regionalny konkursu Miss Polski

Miss Śląska (kobiety od 18. do 27. roku życia) i Miss Śląska Nastolatek (dziewczyny do 18. roku życia) to etap regionalny konkursu Miss Polski. Pierwsze eliminacje organizowane są na poziomie regionalnym. Podczas castingów wyłanianych jest około 30 kandydatek, które walczą o tytuł najpiękniejszej. Połowa dziewczyn startuje do tytułu Miss Śląska Nastolatek, a druga połowa do tytułu Miss Śląska. Następnie zwyciężczynie regionów, wicemiss i zapraszane panie biorą udział w ćwierćfinale, a następnie w półfinale. Wyłonione finalistki rozpoczynają zmagania o tytuł najpiękniejszej podczas Finałowej Gali, która od wielu lat organizowana jest w telewizji Polsat.

W 2020 r. koronę Miss Śląska zdobyła w wieku 20 lat Natalia Ciekańska z Zabrza, a Miss Śląska Nastolatek została wówczas 18-letnia Laura Walczak.