Pierwsza Castorama w Tychach. Znamy datę otwarcia marketu, który powstał w miejscu Tesco

W miejscu dawnego hipermarketu Tesco przy ul. Towarowej 2 w Tychach trwają ostatnie prace wykończeniowe. Nowy market budowlano-remontowy Castorama zostanie otwarty jeszcze w marcu 2021 r.

Casto dobra

Otwarcie pierwszej Castoramy w Tychach już za tydzień

Oficjalne otwarcie pierwszej w mieście Castoramy zaplanowane jest na 24 marca 2021 r. Powierzchnia dostępna dla klientów ma spełniać wszelkie standardy nowoczesności, dostosowane do potrzeb tego typu miejsca. W sklepach sieci Castorama zaopatrzyć można się m.in. w:

  • materiały budowlane,
  • sprzęty do majsterkowania,
  • artykuły gospodarstwa domowego,
  • dekoracje,
  • kwiaty.

Kto pierwszy, ten lepszy

Dla klientów, jak podczas otwarć w innych miastach - przygotowano promocje i niespodzianki. Szczegóły już wkrótce na naszej stronie. Warto więc przyjść na otwarcie Castoramy w Tychach skoro świt.

Dodatkowo, na terenie wszystkich sklepów Castorama w całej Polsce w dniach 26-28 marca 2021 r. zostanie przeprowadzona kolejna odsłona akcji Kwiaty za elektrograty w ramach działań pod nazwą Bądź z naturą za-Pan-Brat-ek. Każdy, kto postanowi oddać swój stary, niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny otrzyma w zamian sadzonki bratków do udekorowania ogrodu bądź balkonu.

Tesco w Tychach nie będzie sklepem Netto, tylko Castoramą

Prawie wszystkie sklepy sieci Tesco w Polsce zostały kupione przez firmę Salling Group, właściciela Netto Polska. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał już oficjalną zgodę na sfinalizowanie wszystkich transakcji. Mowa o 301 przejętych sklepach i 2 centrach dystrybucji.

Na terenie kraju w 2020 r. działało jednak 330 marketów Tesco. Kilkanaście z nich, z uwagi na sporą powierzchnię, nie były dobrym materiałem na sklepy Netto, mające zwykle mniejszy rozmiar. Sklepy trafiły w ręce rozmaitych inwestorów. Pięć z nich kupiła do francuska firma Castorama. Jeden z nich jest w Tychach, a drugi - w Rudzie Śląskiej, gdzie otwarcie Castoramy w miejscu po Tesco przy ul. 1 Maja odbyło się pod koniec lutego 2021 r.