Pierwszy trening i od razu pierwszy transfer. Kto wzmocnił GKS Tychy?

GKS Tychy musi wiele elementów poprawić, aby wiosna była lepsza od jesieni. Motywacji nikomu nie powinno zabraknąć, bo klub z naszego miasta wciąż ma realną szansę na upragniony awans do PKO Ekstraklasy.

Fot. Instagram/GKS Tychy
Gks

Gdyby Fortuna I liga zakończyła się w tym momencie, to GKS Tychy przystąpiłby do barażu o awans do PKO Ekstraklasy. Do końca sezonu jednak jeszcze daleka droga. Tyszanie na koniec rundy wiosennej mogą być w zupełnie innym miejscu. Czarny scenariusz to wypadnięcie poza pierwszą szóstkę, a najbardziej optymistyczny wariant to bezpośredni awans do wyższej ligi.

Jest nowy napastnik

Kluczowe będą zimowe przygotowania, które w polskich realiach trwają najdłużej. W przypadku tyszan pierwszy mecz ligowy odbędzie się dopiero pod koniec lutego, a więc jest czas, aby spokojnie popracować.

Zanim piłkarze spotkali się na boisku, to GKS ogłosił pierwszy tegoroczny transfer. Do Tych sprowadzono Daniela Rumina, który był zawodnikiem ligowego rywala. 24-latek został pozyskany z GKS-u Jastrzębie i podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku.

- GKS Tychy jest dobrym miejscem dla rozwoju i gry o najwyższe cele. Jest tutaj duży potencjał w postaci m.in stadionu, który powinien być obiektem ekstraklasowym. Mam nadzieje, że moje przyjście pomoże w awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej - mówi nowy nabytek GKS-u.

Rumin ma zwiększyć konkurencję w ataku, a jesienią dla jastrzębskiego klubu strzelił sześć bramek w dziewiętnastu występach. Popis dał w meczu z Górnikiem Polkowice, w którym skompletował hat-tricka. Wcześniej grał w GKS-ie Katowice, Skrze i Rakowie Częstochowa.

Tyszanie testują także młodego bramkarza Stanisława Czarnogłowskiego ze Stadionu Śląskiego Chorzów. Z kolei szansę na spróbowanie sił w innych klubach dostali Kacper Janiak i Michał Staniucha. Pierwszy jest na testach w Ruchu Chorzów, a drugi w Stali Stalowa Wola.

Na pierwszym treningu pojawiło się łącznie 27 zawodników. GKS Tychy będzie trenować u siebie do 30 stycznia, a potem wyjedzie na krótkie zgrupowanie do Ustronia. Pierwszy sparing jest zaplanowany na 22 stycznia, a rywalem będzie LKS Goczałkowice Zdrój.

czytaj więcej:

Skibicki kacper gks tychy

Talent z Legii Warszawa trafił do GKS-u Tychy

Gks tychy stadion

Czterech niechcianych. GKS Tychy ujawnił listę transferową

Gks tychy legia warszawa sparing

GKS Tychy postraszył Legię. Niespodzianka była blisko

20220201 PF LS328

GKS Tychy wznowił treningi. Zdolna młodzież na testach

GKS Tychy pokonał Zagłębie Sosnowiec

GKS Tychy uciekł spod topora. Emocje do ostatnich sekund

GKS Tychy po bardzo zaciętym spotkaniu ograł Sandecję Nowy Sącz

W tym meczu było niemal wszystko. Szalone spotkanie GKS-u

273520450 5012518875474864 5921497385959090635 n

Czesi zaskoczyli tyszan. GKS rozbity w siedem minut