Pijany 24-latek próbował przekupić policjantów. Teraz grożą mu 2 lata więzienia

Tyska komenda policji poinformowała o zatrzymaniu 24-letniego mężczyzny, który zaproponował im łapówkę w zamian za uniknięcie pobytu w izbie wytrzeźwień.

KMP Tychy
62 689014

Policjanci z Wydziału Prewencji tyskiej komendy interweniowali w jednym z hoteli w mieście po zgłoszeniu dotyczącym nietrzeźwego mężczyzny. Po dotarciu mundurowych na miejsce okazało się, że pijany 24-latek nie wiedział w jaki sposób znalazł się w hotelu, czym stwarzał zagrożenie dla swojego zdrowia, a nawet życia.

Policjanci zbadali stan trzeźwości mężczyzny, okazało się że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zawieźli 24-latka do domu, żeby przekazać go rodzinie, jednak nikogo nie zastali. – Wtedy też młody tyszanin stwierdził, że nie chce mieć problemów i że jak go puszczą, to im zapłaci – informuje tyska komenda.

24-latek usłyszał zarzut obietnicy wręczenia korzyści majątkowej mniejszej wagi. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia.

Izba Wytrzeźwień w Sosnowcu

Jak informuje Tyski Zakład Usług Komunalnych zgodnie z uchwałą Rady Miasta Tychy z dnia 26 listopada 2015 r., od 02 stycznia 2016 roku Gmina Sosnowiec przejęła prawa i obowiązki Gminy Tychy w zakresie zadań związanych z profilaktyką i wczesną terapią uzależnień od alkoholu oraz korzystania z usług Izby Wytrzeźwień w Sosnowcu położonej przy ul. Piotrkowskiej 23. Opłata za pobyt w sosnowieckiej Izbie Wytrzeźwień kosztuje od 2021 roku 280 złotych.