Pijany 65-letni kierowca zatrzymany. Miał zakaz prowadzenia pojazdów

Jedna z mieszkanek Tychów mogła zapobiec tragedii na drodze. Zabrała kluczyki od samochodu kompletnie pijanemu kierowcy. Okazało się, że miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Unsplash.com
Scott rodgerson ff H Gk I Nfy Y unsplash

W poniedziałek, 22 marca 2022 roku, po godzinie 20.00 do tyskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy na ulicy Lencewicza w Tychach. Kierujący peugeotem cofając uderzył w inny zaparkowany samochód. 27-letnia tyszanka widząc całą sytuację podejrzewała, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Wyciągnęła kluczyki ze stacyjki i zadzwoniła na policję.

Ponad 2 promile alkoholu!

Podejrzenia tyszanki okazały się słuszne. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny wykazało ponad 2 promile. Dodatkowo po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 65-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem, który zadecyduje o jego dalszym losie.

– Słowa uznania kierujemy do kobiety, która zareagowała na zaistniałą sytuacje i wykazała się obywatelską postawą uniemożliwiając dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Taka zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie – informują policjanci.