Pijany kierowca, narkotyki, przekroczona prędkość, policja i złamany zakaz sądowy

W ręce bieruńskich policjantów wpadło dwóch mieszkańców powiatu bieruńsko-lędzińskiego, którzy przejeżdżali 23 sierpnia przez ulicę Jedlińską w Bojszowach.

Jean philippe delberghe Fx Se9 U Pq I4 unsplash

Powodem dla którego policjanci zatrzymali do kontroli audi było przekroczenie przez kierowcę dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Jak się okazało kierowca był nietrzeźwy i dodatkowo za kierownicą usiadł pomimo braku uprawnień do kierowania i sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. W wyniku podjętej przez policjantów kontroli drogowej na jaw wyszło, że nie tylko kierowca, ale też jego pasażer mają na sumieniu jeszcze wiele.

Przekroczona prędkość o 21 k/h

Bieruńska drogówka 23 sierpnia po godzinie 15:00 z powodu przekroczenia dopuszczalnej prędkości zatrzymała do kontroli audi. Kierowca tego samochodu przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 21 km/h.

0,6 promila i sądowy zakaz

W trakcie kontroli wyszło na jaw, że 21-letni kierowca nie posiada uprawnień do kierowania i na domiar złego ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Co więcej w trakcie badania na zawartość alkoholu okazało się, że „kierowca” jest nietrzeźwy.

Przeszukanie i… narkotyki!

Policjanci dodatkowo wykonali specjalny test, który wykazał, że 21-latek kierował będąc też po użyciu środków odurzających. W trakcie przeszukania pojazdu mundurowi znaleźli należący do mężczyzny woreczek z metamfetaminą. Jakby tego było mało, narkotyki znajdowały się też w plecaku 25-letniego pasażera audi.

Co grozi mężczyznom?

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Za posiadanie środków odurzających grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowca będzie też odpowiadał za przestępstwa w ruchu drogowym, za które kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat więzienia. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu kolejny zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat.

- Wielokrotnie przypominamy i apelujemy, aby nie siadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jest to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne dla wszystkich, których spotkamy na swojej drodze. Bądźmy odpowiedzialni – informują policjanci.

czytaj więcej:

Amfetamina w Bieruniu

Bieruń: 16-latek miał przy sobie amfetaminę

Policjaaa

Chciał przekupić policjantów narkotykami i pieniędzmi

Policja

Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie

Herb 2915337 1920

Posiadali marihuanę i amfetaminę. Zostali zatrzymani

Zatrzymanie 36-latka w Bieruniu

500 działek amfetaminy i jazda po narkotykach

38 677801

Bieruńscy policjanci zatrzymali złodzieja rowerów

20-latek może trafić na 3 lata do więzienia

3 lata więzienia za marihuanę?