Piknik Edukacyjny WORD w Tychach. Zobacz relację i zdjęcia!

Dzisiaj 23 października 2021 r. w Oddziale Terenowym WORD Katowice w Tychach odbył się „Piknik Edukacyjny: Bądź widoczny! Bądź bezpieczny!”. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Zobacz zdjęcia z wydarzenia w galerii pod artykułem.

Piknik edukacyjny, który odbył się w Oddziale Terenowym WORD Katowice w Tychach jest to cykl pikników, które organizowane są przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w ramach akcji „Bądź widoczny! Bądź bezpieczny na drodze!”. W trakcie wydarzeń prowadzone są informacyjne działania pokazujące najmłodszym jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze.

30 tysięcy elementów odblaskowych

Podczas imprez uświadamiających o niebezpieczeństwach na drodze, odbywają się zajęcia edukacyjne. Uczestnicy mogą też wziąć udział w konkursach co przekłada się na zdobywanie wiedzy przez dzieci i młodzież

– Jest jesień, szybciej robi się ciemno stąd też przygotowaliśmy dla uczestników 30 tys. elementów odblaskowych takich jak paski odblaskowe, breloczki, tornistry, plecaki, worki. To wszystko po to, żeby dzieci były widoczne na drodze, ale nie ograniczamy się tylko do najmłodszych, prowadzimy kampanie dla starszych użytkowników dróg m. in. dla seniorów. Ich także wspieramy materiałami odblaskowymi i uczulamy na to, żeby szczególnie w tym okresie jesienno-zimowym, byli widoczni na drodze, bo od tego zależy ich bezpieczeństwo na drodze ­ – mówi Grzegorz Cius, wicedyrektor WORD Katowice.

Na pikniku pojawiła się także Straż Pożarna z wozem strażackim, Inspekcja Transportu Drogowego, wraz ze swoim elektrycznym pojazdem oraz Policja.

Nauka poprzez zabawę

Podczas pikniku, uczestnicy mogli podejść do testu na prawo jazdy kategorii B. Można było przypomnieć sobie egzamin na prawo jazdy na placu manewrowym. Tyski oddział WORD Katowice umożliwiał również sprawdzenie swoich sił na symulatorze jazdy na motocyklu lub skuterze. Do dyspozycji uczestników był też

  • Symulator zderzeń
  • Symulator dachowania

Dla najmłodszych uczestników przygotowana była dmuchana zjeżdżalnia, która cieszyła się popularnością. Oprócz zabaw można było także zjeść watę cukrową.

– Bardzo ważne jest to, że ta akcja uświadamiania młodzieży, nie jest prowadzona tylko w terenowych ośrodkach. Prowadzimy ją także w szkołach. Przedstawiciele WORD zapraszani są do szkół, gdzie prowadzą lekcje właśnie na temat bezpieczeństwa na drodze. Pokazywane są również filmy edukacyjne kształcące w tym zakresie młodzież – mówi Janusz Freitag, dyrektor WORD Katowice.

czytaj więcej:

62 672772

Tyscy pierwszoklasiści odwiedzili WORD w Tychach

Pojazd egzaminacyjny

Nietypowe zdarzenie podczas egzaminu na prawo jazdy

Lodowisko tychy

Lodowisko wróci na plac pod „Żyrafą”

Bbc creative 1w20 Cysy1cg unsplash

Sprawdź, które żłobki dostaną dofinansowanie

Zmiany na stanowiskach w policji

Policja w Tychach ma nowego komendanta

Osiedle A

Nagroda dla tyszan za udział w spisie

Modernizacja zajezdni PKM Tychy

Oficjalne otwarcie zajezdni PKM Tychy