Piknik rodzinny w Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany. Wystąpi m.in. kabaret

W sobotę, 21 maja 2022 r., w Tychach w O.W. Paprocany w ramach kampanii społecznej „Z nich jesteśmy dumni” odbędzie piknik rodzinny.

MCK Tychy
Pikinik rodzinny w Tychach

Piknik będzie okazją do świetnej zabawy, integracji mieszkańców oraz edukacji –zapowiadają organizatorzy. W sobotę 21 maja o 15:00 odbędzie się piknik rodzinny na terenie O.W. Paprocany. W programie wydarzenia będzie m.in. występ kabaretu, występ chóru, warsztaty, występy muzyczne.

Występy i warsztaty. Atrakcje na pikniku rodzinnym

Jednym z ważniejszych punktów imprezy będzie występ kabaretowo-muzyczny grupy Drzewo a Gada, która zaprezentuje program „Wciąż”. Kabaret powstał w 2008 r. w Katowicach. Od początku miał charakter integracyjny czyli gromadził niepełnosprawnych i pełnosprawnych artystów. Występował w całej Polsce m. in. w Sali Kongresowej w Warszawie, w Teatrze im. Wyspiańskiego w Katowicach, w ramach Festiwalu TY I JA w Koszalinie.

Kolejnym ważnym elementem pikniku będzie występ Niemego Chóru Uniwersytetu Śląskiego. Powstał w 2016 r. Jego celem jest propagowanie utworów muzycznych w języku migowym, integrowanie środowiska osób słyszących i głuchych, nauczanie języka migowego oraz krzewienie wiedzy na temat kultury głuchych. W 2021 roku chór awansował na Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego. Najważniejszym osiągnięciem chóru jest uzyskanie wyróżnienia w kategorii „projekt roku” w ogólnopolskim konkursie ministerialnym StRuNa w 2017 r.

Odbędzie się też występ muzyczny zespołu Oligo Mix Band działającego w ramach Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „W Stronę Słońca” z ZSS nr 8 w Tychach. Wystąpi też grupa Światło i Cień z Środowiskowego Domu Samopomocy działającego przy Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek św. Faustyna.

Dodatkowo podczas pikniku prowadzone będą warsztaty:

  • języka migowego prowadzone przez Kopalnię Kreatywności
  • warsztaty z organizacjami pozarządowymi, które na co dzień działają na rzecz osób z niepełnosprawnościami

Ponadto na miejscu odbędą się: warsztaty kulinarne, animacje i zabawy dla rodzin z miejskimi maskotkami – Tyszakami.