Pilne. Lockdown przedłużony do 18 kwietnia. Program szczepień musi przyspieszyć

Rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa do 18 kwietnia. Podczas dzisiejszej (7 kwietnia) konferencji minister zdrowia mówił także o perspektywie przyspieszenia szczepień.

Protekcjza

- Mam nadzieję, że efekt szczepień w najbliższych dwóch miesiącach stanie się realną barierą dla rozwoju epidemii. W Narodowy Program Szczepień będą angażowane samorządy; mam nadzieję, że ich odpowiedź będzie tak duża, że efekt programu szczepień w najbliższych dwóch miesiącach stanie się realną barierą dla rozwoju epidemii. - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister podkreślił też, że przyspieszenie szczepień, o którym mówi rząd, będzie angażowało samorządy w ramach idei wszystkie ręce na pokład.

- Mam nadzieję, że tu ta odpowiedź samorządów będzie tak duża, że ten program szczepień w najbliższych dwóch miesiącach, jego efekt, stanie się realną barierą dla rozwoju epidemii - podkreślił minister.

Jak wygląda sytuacja w Tychach?

W ramach programu zaszczepiono już 20 130 osób. Dzienna liczba wykonywanych szczepień wynosi 365. Drugą dawkę surowicy przyjęło już 6 498 osób.

czytaj więcej:

Pożar Tychy

Mama Marcina zginęła w płonącym mieszkaniu. Apel o pomoc

Sportowcy pomagali w schronisku

Miejskie Schronisko w Tychach wstrzymuje adopcje

Nathan fertig y0 Herw KQL Mk unsplash

Tyski Społecznik Roku 2021

IMG 20210729 120433 01 jpeg

Ponad 3 lata obowiązywania nocnej prohibicji w Tychach

Drzewa przy ul. Burschego

Przy ul. Burschego w Tychach zostaną wycięte drzewa

Tablica informacyjna osiedle K

Kolejne tablice informacyjne pojawiły się w Tychach

Restauracja Dom Bawarski

Dom Bawarski. 8 lat po Kuchennych Rewolucjach