Pilne. Lockdown przedłużony do 18 kwietnia. Program szczepień musi przyspieszyć

Rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa do 18 kwietnia. Podczas dzisiejszej (7 kwietnia) konferencji minister zdrowia mówił także o perspektywie przyspieszenia szczepień.

Protekcjza

- Mam nadzieję, że efekt szczepień w najbliższych dwóch miesiącach stanie się realną barierą dla rozwoju epidemii. W Narodowy Program Szczepień będą angażowane samorządy; mam nadzieję, że ich odpowiedź będzie tak duża, że efekt programu szczepień w najbliższych dwóch miesiącach stanie się realną barierą dla rozwoju epidemii. - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister podkreślił też, że przyspieszenie szczepień, o którym mówi rząd, będzie angażowało samorządy w ramach idei wszystkie ręce na pokład.

- Mam nadzieję, że tu ta odpowiedź samorządów będzie tak duża, że ten program szczepień w najbliższych dwóch miesiącach, jego efekt, stanie się realną barierą dla rozwoju epidemii - podkreślił minister.

Jak wygląda sytuacja w Tychach?

W ramach programu zaszczepiono już 20 130 osób. Dzienna liczba wykonywanych szczepień wynosi 365. Drugą dawkę surowicy przyjęło już 6 498 osób.

czytaj więcej:

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Targowisko przy al. Bielskiej w Tychach

Miejskie targowisko w Tychach zostanie przebudowane!

Delegacja z Włoch w Tychach

Delegacja z Włoch odwiedziła Tychy

236971523 269385945000822 3057905767883158140 n

Ochronne naklejki na tyskich przystankach

straż miejska

Pomoc tyskiej straży miejskiej podczas pandemii

Rozbiórka wiaduktu na ul. Grota-Roweckiego

Rozbiórka wiaduktu na ul. Grota-Roweckiego

Owady

Tychy zapowiadają chemiczną walkę z owadami