Pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Policja zatrzymała 45-letniego mieszkańca Lędzin

Bieruńscy policjanci zatrzymali podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tychach. Podejrzanemu grozi dożywocie.

KPP Bieruń
38 690092

W sobotę 8 stycznia 2022 roku, do szpitala w Tychach trafił 63-letni mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała. Niestety następnego dnia mężczyzna zmarł. Pracownicy szpitala, w związku z podejrzeniem, że obrażenia mogły powstać na skutek pobicia zawiadomili tyską prokuraturę.

Dożywocie i 3 miesiące aresztu

Po otrzymaniu informacji, bieruńscy kryminalni przystąpili do działania. Niecałe dwie godziny od zgłoszenia funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem. Jak informują policjanci zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na przedstawienie 45-letniemu mieszkańcowi Lędzin prokuratorskiego zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć człowieka. Prokurator wnioskował o areszt dla podejrzanego. Tyski sąd przychylił się do wniosku prokuratora i lędzinianin został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

– Spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu to jedno z poważniejszych przestępstw. Jeżeli jego następstwem jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności nie mniejszej niż 5 lat. Górną granicą jest kara dożywotniego pozbawienia wolności – informują policjanci.

czytaj więcej:

Petardy bieruń 23 02 1

Maniak terroryzował Lędziny petardami

Niewybuch z II wojny światowej

Niewybuch w bieruńsko-lędzińskim zagajniku

Sprawca fałszywego alarmu bombowego zatrzymany

25-latek sprawcą fałszywego alarmu bombowego!

Policja bieruń 17 05 2023 1

Groził rodzicom zabójstwem po zamieszkaniu u nich

Policja Tychy Bieruń

Policjanci zatrzymali poszukiwanego dilera narkotyków

Kradzież kabla w Lędzinach

Bieruńscy policjanci zatrzymali złodzieja kabli

Zatrzymanie oszusta

Poszukiwany listem gończym zatrzymany!