Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość” w Tychach. Zatrzymano ponad 100 kierowców

Policjanci z tyskiej drogówki włączyli się do ogólnopolskich działań pod nazwą „Prędkość”. Celem akcji było egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości przez kierowców. Na tyskich drogach doszło do ponad 100 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

KMP Tychy
Akcja Prędkość w Tychach

W piątek, 12 sierpnia 2022 r., w policjanci w całej Polsce prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Akcja związana była z kontrolą kierowców, którzy za nic mają ograniczenia prędkości. W Tychach policjanci z tyskiej drogówki ujawnili łącznie 105 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości.

Przy okazji mundurowi przypominają, że w obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość została zrównana i wynosi 50 km/h przez całą dobę, o ile znaki nie stanowią inaczej.

Niechlubny rekordzista

Niechlubnym rekordzistą piątkowych działań został 54-letni kierowca audi. Jechał ponad 176 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 100 km/h. Kierowca zlekceważył także przepis dotyczący prawostronnej jazdy. W związku z wykroczeniami policjanci z grupy Speed nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 złotych. Ponadto na jego koncie znalazło się 12 punktów karnych.

Policjanci z drogówki przypominają

Mundurowi przypominają o podstawach zachowania się na drodze.

  • Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków
  • Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków czyli natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.
  • Na autostradach i drogach ekspresowych kierujący pojazdem obowiązany jest zachować minimalny odstęp od poprzedzającego go - na tym samym pasie ruchu - pojazdu. Odstęp ten wyrażony w metrach określa się jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym się poruszamy, wyrażonej w kilometrach na godzinę. Na przykład przy prędkości 100 km/h odstęp nie może być mniejszy niż 50 m.
- Apelujemy do wszystkich kierujących, aby przestrzegali przepisów dotyczących dozwolonej prędkości jazdy! – apelują policjanci