Podsumowanie świątecznego weekendu na tyskich drogach. Kolizje i zatrzymania pijanych kierowców

Policjanci z tyskiej komendy poinformowali, że podczas wielkanocnego weekendu na drogach w Tychach nie doszło do żadnego wypadku. W trakcie czterech dni policjanci odnotowali kolizje drogowe i zatrzymali pijanych kierowców.

KMP Tychy
Śląska Policja Tychy

W trakcie prowadzonej przez policję świątecznej akcji związanej z bezpieczeństwem na tyskich drogach mundurowi zarejestrowali 10 kolizji drogowych. Zdarzenia na drogach miały charakter niegroźnych stłuczek. Oprócz sprawowania kontroli nad zdarzeniami na drogach, policjanci dbali również o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Stróże prawa dyscyplinowali kierowców i pieszych naruszających przepisy ruchu drogowego.

Mundurowi wykluczali z dalszej jazdy pijanych kierujących. Łącznie przebadali prawie 1,5 tys. kierowców na zawartość alkoholu w organizmie. Wśród nich 6 kierowców popełniło przestępstwo prowadząc samochód będą pod wpływem alkoholu. Jeden z kierowców popełnił wykroczenie wsiadając za kółko po alkoholu.

– Apelujemy do kierowców, którzy będą dopiero wracać ze świątecznego weekendu, o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Pamiętajcie Państwo o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy jest rzeczą bezcenną – apelują policjanci.

Sytuacja na drogach woj. śląskiego

Natomiast sytuacja na drogach w województwie śląskim w okresie Świąt Wielkanocnych była odmienna niż w Tychach. Doszło do 405 kolizji i ośmiu wypadków. Zginęła, potrącona przez samochód, 93-letnia piesza. Pijanych kierowców było prawie dwa razy więcej niż przed rokiem.

Policja Kontrola prędkości

Może Cię zainteresować:

Niespokojna Wielkanoc na drogach woj. śląskiego. Zginęła 93-letnia piesza. Zatrzymano 116 nietrzeźwych kierowców

Autor: Patryk Osadnik

19/04/2022

czytaj więcej:

62 688248

Tychy/: Święta Bożego Narodzenia na drogach

159 1

Mandat wysokości pensji dla spóźnionego randkowicza

Akcja Prędkość w Tychach

Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość” w Tychach

Przejście

Ponad 60 wykroczeń na przejściach dla pieszych

Tyska drogówka

Walentynkowa akcja policji „Zwolnij! Jak kocha to poczeka”

Zatrzymany Tychy

Tyscy policjanci zatrzymali poszukiwanego

Śląska Policja na drogach

Policjanci zatrzymali ponad 90 kierowców!