Podsumowanie świątecznego weekendu na tyskich drogach. Kolizje i zatrzymania pijanych kierowców

Policjanci z tyskiej komendy poinformowali, że podczas wielkanocnego weekendu na drogach w Tychach nie doszło do żadnego wypadku. W trakcie czterech dni policjanci odnotowali kolizje drogowe i zatrzymali pijanych kierowców.

KMP Tychy
Śląska Policja Tychy

W trakcie prowadzonej przez policję świątecznej akcji związanej z bezpieczeństwem na tyskich drogach mundurowi zarejestrowali 10 kolizji drogowych. Zdarzenia na drogach miały charakter niegroźnych stłuczek. Oprócz sprawowania kontroli nad zdarzeniami na drogach, policjanci dbali również o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Stróże prawa dyscyplinowali kierowców i pieszych naruszających przepisy ruchu drogowego.

Mundurowi wykluczali z dalszej jazdy pijanych kierujących. Łącznie przebadali prawie 1,5 tys. kierowców na zawartość alkoholu w organizmie. Wśród nich 6 kierowców popełniło przestępstwo prowadząc samochód będą pod wpływem alkoholu. Jeden z kierowców popełnił wykroczenie wsiadając za kółko po alkoholu.

– Apelujemy do kierowców, którzy będą dopiero wracać ze świątecznego weekendu, o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Pamiętajcie Państwo o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy jest rzeczą bezcenną – apelują policjanci.

Sytuacja na drogach woj. śląskiego

Natomiast sytuacja na drogach w województwie śląskim w okresie Świąt Wielkanocnych była odmienna niż w Tychach. Doszło do 405 kolizji i ośmiu wypadków. Zginęła, potrącona przez samochód, 93-letnia piesza. Pijanych kierowców było prawie dwa razy więcej niż przed rokiem.

Policja Kontrola prędkości

Może Cię zainteresować:

Niespokojna Wielkanoc na drogach woj. śląskiego. Zginęła 93-letnia piesza. Zatrzymano 116 nietrzeźwych kierowców

Autor: Patryk Osadnik

19/04/2022