Podwórko za Szpitalem Miejskim w Tychach po renowacji. Zobacz, co się zmieniło!

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach zakończył prace związane z odnową podwórka za Szpitalem Miejskim w Tychach na terenie pomiędzy ulicą Cichą, Czarnieckiego i aleją Bielską.

Tyski MZBM m. in. przebudował sieci kanalizacji deszczowej, postawił nowy plac zabaw, a także wymienił oświetlenie zewnętrzne. Dzięki czemu podwórko mieszkańców budynków znajdujących się za Szpitalem Miejskim w Tychach zmieniło się nie do poznania.

– W ramach zadania tyski MZBM kompleksowo przebudował podziemną sieć kanalizacji deszczowej. Zamontowane zostało nowe oświetlenie zewnętrzne, wybudowano nowy układ chodników dla pieszych z przepuszczalną nawierzchnią oraz powstała droga dojazdowa do nowej wiaty śmietnikowej – informuje Urząd Miasta Tychy.

Łąka kwietna i plac zabaw

Dla najmłodszych mieszkańców powstał plac zabaw, a dla starszych zostało postawione stanowisko do gry w szachy. Całą renowację domykają nowe nasadzenia rabat i innej zieleni wzdłuż chodników, wokół których mieszkańcy osiedla mogą spędzać czas, korzystając z zamontowanych ławek parkowych. Dodatkowo wewnątrz podwórka planowane jest stworzenie na wiosnę łąki kwietnej.

MZBM w Tychach apeluje "Dbajmy o czystość!"

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach apeluje:

"Każdy z Nas chciałby mieszkać w ładnej, czystej i estetycznej okolicy. Wszyscy lubimy, gdy w naszym otoczeniu panuje porządek, ale czy każdy z Nas dba o czystość chodników, placów, terenów oraz miejsc składowania odpadów komunalnych z których korzysta?

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych sam nie rozwiąże tego problemu. Potrzebne jest zaangażowanie wszystkich. Stąd apel do Państwa - Naszych Mieszańców: utrzymujmy porządek, sprzątajmy po sobie, a odpady wyrzucajmy w miejscach do tego przeznaczonych. Widzimy, że niektórzy już to robią, za co bardzo dziękujemy! Połączmy siły i pokażmy też tym, którzy śmiecą, że nie ma na to naszego pozwolenia – zgłaszajmy takie sytuacje administracji, straży miejskiej czy policji. Nie bądźmy bierni i nie tolerujmy zachowań, które mają wpływ na estetykę naszego otoczenia.

Osobom zaśmiecającym grozi kara grzywny do 500 złotych!

Pamiętajmy, że to jak wygląda nasze otoczenie świadczy o naszej kulturze. Tylko dzięki wspólnemu działaniu możemy rozwiązać problem."

czytaj więcej:

242192037 1586894538329218 4841525870041600894 n

Tyscy urzędnicy z wizytą w Finlandii. Zobacz dlaczego!

Tychy

Oceń tyskich urzędników. Wypełnij ankietę

IMG 20211229 195827

Podziemny parking przy lodowisku po naprawie

L 5

Tychy gotowe na zimę!

Osiedle A

Nagroda dla tyszan za udział w spisie

Pojemnik na nakrętki Tychy

Nowy pojemnik na nakrętki w mieście!

Infokiosk

Czy tablice będą lepszym rozwiązaniem niż infokioski?