GKS Tychy zawalczy o punkty, a wojsko o rekrutów. Pokaz sprzętu wojskowego i mecz na Stadionie Zimowym

Dziś. 21 października 2022 na wyjeździe w Oświęcimiu, a w niedzielę u siebie z JKH GKS Jastrzębie grają tyscy hokeiści. Drużyna GKS Tychy ma na koncie pięć zwycięstw z rzędu po pokonaniu w ostatniej kolejce hokeistów GKS Katowice. W niedzielę na Stadionie Zimowym dodatkową atrakcją będzie wystawa sorzętu wojskowego przy stoisku Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Gkstychy

GKS Tychy ma ostatnio świetną passę. Po pokonaniu obecnego mistrza Polski i rywala zza miedzy - katowickiego GKS-u - mają na koncie pięć zwycięstw z rzędu. Dziś o 19:00 zmierzą się w kolejnym derbowym meczu w Oświęcimiu, a w niedzielę czeka ich starcie z drużyną JKH GKS Jastrzębie.

Unia Oświęcim jest aktualnym liderem Polskiej Hokej Ligi, a tyska drużyna ma do niej dziewięć punktów straty i plasuje się na trzecim miejscu. Wygrana z liderem dawałaby więc szansę na liczenie się w grze o mistrzostwo w tym sezonie. W najlepszym wypadku - wygrane z obydwoma rywalami i porażki drugiej GieKSy -tyszanie mogliby wskoczyć na drugie miejsce w tabeli PHL. W razie przegranej z Unią może ona już zbyt mocno ,,odjechać" do przodu.

Bilety dostępne są na stronach sieci Ticketmaster; mecze można oglądać na żywo m.in. na stronie polskihokej.tv.

W niedzielę - hokeiści i żołnierze

Szczególnego rodzaju atrakcje czekają na kibiców o militarnym zacięciu w przybywających w niedzielę na Stadion Zimowy w Tychach. Zaprezentują się tam bowiem żołnierze z Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego - będzie można zapoznać się z ofertą służby zawodowej, ciekawymi urządzeniami i porozmawiać z żołnierzami stacjonującymi w naszym regionie. Armia chwali się w ostatnim czasie coraz lepszymi perspektywami zawodowymi, zarobkami i pojawiającym się już powszechnie nowoczesnym sprzętem. Chętni będą mieli więc okazję przyjrzeć się, jak te zmiany wyglądają w praktyce i czy kariera w wojsku to ciekawa sprawa.

Swój sprzęt zaprezentuje 18 batalion powietrzno-desantowy z Bielska-Białej, 133 batalion lekkiej piechoty z Cieszyna oraz 5 pułk chemiczny z Tarnowskich Gór. WCR zaprasza zainteresowanych na 45 minut przed rozpoczęciem spotkania.