GKS Tychy zawalczy o punkty, a wojsko o rekrutów. Pokaz sprzętu wojskowego i mecz na Stadionie Zimowym

Dziś. 21 października 2022 na wyjeździe w Oświęcimiu, a w niedzielę u siebie z JKH GKS Jastrzębie grają tyscy hokeiści. Drużyna GKS Tychy ma na koncie pięć zwycięstw z rzędu po pokonaniu w ostatniej kolejce hokeistów GKS Katowice. W niedzielę na Stadionie Zimowym dodatkową atrakcją będzie wystawa sorzętu wojskowego przy stoisku Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Gkstychy

GKS Tychy ma ostatnio świetną passę. Po pokonaniu obecnego mistrza Polski i rywala zza miedzy - katowickiego GKS-u - mają na koncie pięć zwycięstw z rzędu. Dziś o 19:00 zmierzą się w kolejnym derbowym meczu w Oświęcimiu, a w niedzielę czeka ich starcie z drużyną JKH GKS Jastrzębie.

Unia Oświęcim jest aktualnym liderem Polskiej Hokej Ligi, a tyska drużyna ma do niej dziewięć punktów straty i plasuje się na trzecim miejscu. Wygrana z liderem dawałaby więc szansę na liczenie się w grze o mistrzostwo w tym sezonie. W najlepszym wypadku - wygrane z obydwoma rywalami i porażki drugiej GieKSy -tyszanie mogliby wskoczyć na drugie miejsce w tabeli PHL. W razie przegranej z Unią może ona już zbyt mocno ,,odjechać" do przodu.

Bilety dostępne są na stronach sieci Ticketmaster; mecze można oglądać na żywo m.in. na stronie polskihokej.tv.

W niedzielę - hokeiści i żołnierze

Szczególnego rodzaju atrakcje czekają na kibiców o militarnym zacięciu w przybywających w niedzielę na Stadion Zimowy w Tychach. Zaprezentują się tam bowiem żołnierze z Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego - będzie można zapoznać się z ofertą służby zawodowej, ciekawymi urządzeniami i porozmawiać z żołnierzami stacjonującymi w naszym regionie. Armia chwali się w ostatnim czasie coraz lepszymi perspektywami zawodowymi, zarobkami i pojawiającym się już powszechnie nowoczesnym sprzętem. Chętni będą mieli więc okazję przyjrzeć się, jak te zmiany wyglądają w praktyce i czy kariera w wojsku to ciekawa sprawa.

Swój sprzęt zaprezentuje 18 batalion powietrzno-desantowy z Bielska-Białej, 133 batalion lekkiej piechoty z Cieszyna oraz 5 pułk chemiczny z Tarnowskich Gór. WCR zaprasza zainteresowanych na 45 minut przed rozpoczęciem spotkania.

czytaj więcej:

Skibicki kacper gks tychy

Talent z Legii Warszawa trafił do GKS-u Tychy

Gks tychy legia warszawa sparing

GKS Tychy postraszył Legię. Niespodzianka była blisko

20220201 PF LS328

GKS Tychy wznowił treningi. Zdolna młodzież na testach

Halloween

Atrakcje na halloweenowych meczach GKS Tychy

273520450 5012518875474864 5921497385959090635 n

Czesi zaskoczyli tyszan. GKS rozbity w siedem minut

Gks

Pierwszy trening i od razu pierwszy transfer GKS-u Tychy

GKS Tychy

Mecz GKS Tychy z dużym niedosytem