Półfinały hokejowej PHL: tyski GKS znów gra w Oświęcimiu o wszystko. Kolejny raz pogromią arcyrywala?

W weekend na lodowisku Unii Oświęcim znów będzie bardzo gorąco. W sobotę i niedzielę (11-12 marca) rozegrane zostaną tam play-offy z GKS-em Tychy o grę w finale Polskiej Hokej Ligi. Sobotni mecz zacznie się o godzinie 18, a niedzielny o 17.

Ostatnio trójkolorowi często trafiają na swojego największego rywala - oświęcimską Unię. Zaciekłe derby zwane przez fanów hokeja "świętą wojną" odbyło się w tym sezonie już sześciokrotnie. Półfinałowe starcia play-off doprowadzą ten bilans do dwucyfrowej liczby.

Do spotkań ligowych doszły w sezonie 2022/23 te w grudniowym finale Pucharu Polski, który odbywał się właśnie w Oświęcimiu i który po raz dziewiąty wygrała tyska drużyna - i to bez wsparcia własnych kibiców, którzy nie zostali wpuszczeni na finałowy mecz z uwagi na incydenty na widowni w półfinale, w którym tyszanie grali z GKS Katowice.

Drugą półfinałową parę stanowią broniąca tytułu mistrzyni kraju Cracovia i wspomniana katowicka GieKSa. O grę w finale Polskiej Hokej Ligi zawalczy więc ta sama czwórka, która starła się pod koniec grudnia w walce o Puchar Polski - zmieniły się tylko pary.

W ćwierćfinałach play-off drudzy (po królującej Cracovii) w tabeli PHL oświęcimianie po pięciu spotkaniach z Energą Toruń przeszli dalej z bilansem 4-1. Z kolei tyszanie już w zeszłym tygodniu zapewnili sobie miejsce w final four wygrywając cztery mecze z rzędu z STS Sanok.

Na spotkaniach w Tychach szczególną atrakcją były pokazy sprzętu wojskowego.

W ramach nowej, pierwszej tego typu w kraju umowy między intensywnie poszukującym kadr Wojskiem Polskim a GKS Tychy na arenie można było odwiedzić stoiska elitarnych jednostek, w tym komandosów z gliwickiej jednostki AGAT i Lublińca. Wystawiały się też wojskowe uczelnie - Akademia Marynarki Wojennej wystawiła nawet makietę łodzi podwodnej. W przerwie meczu na lodową taflę dziarsko wjechał również wojskowy hummer.

Hokeiści GKS dają ostatnio Unii mocno w kość. Pójdą za ciosem?

Niedawni zdobywcy Pucharu Polski z sześciu rozegranych w tym sezonie spotkań z Unią spotkań przegrali tylko jedno. Co ciekawe, podczas meczów wyjazdowych na oświęcimskiej arenie tyszanom w wygrywaniu najwyraźniej szczególnie nie przeszkadza nieprzyjazna im lokalna publika. Jedyny przegrany przez nich mecz odbył się na tyskim Stadionie Zimowym.

Po weekendowych spotkaniach w Oświęcimiu play-offy przeniosą się do Tychów.

Spotkania na Stadionie Zimowym odbędą się w najbliższą środę oraz czwartek. Bilety na całość "świętej wojny" dla chcących kibicować tyskiemu GKS w tegorocznym półfinale play-offów Polskiej Hokej Ligi dostępne są tutaj. Spotkania będą też transmitowane w systemie PPV na polskihokej.tv.

GKS Tychy  półfinal Puchar Polski hokej 28.12.2022

Może Cię zainteresować:

W oparach gazu pieprzowego tyscy hokeiści wygrali w półfinale Pucharu Polski z GKS Katowice

Autor: Redakcja

29/12/2022

Hrap hokej z gwiazdami

Może Cię zainteresować:

W sobotę tradycyjny "kosmiczny mecz" artystów i dziennikarzy na tyskiej arenie. Hokej z Gwiazdami wspiera 31 finał WOŚP

Autor: Redakcja

31/01/2023