Policja poszukuje złodzieja telefonów! Do kradzieży doszło na jednym z tyskich parkingów

Policjanci z tyskiej komendy poszukują mężczyzny, który jest podejrzany o kradzież dwóch telefonów komórkowych. Do kradzieży doszło na parkingu niedaleko Tyskich Hali Targowych.

Tyscy policjanci poszukują mężczyzny, który może mieć związek z kradzieżą dwóch telefonów. Do zdarzenia doszło 11 września 2021 roku na niestrzeżonym parkingu przy ulicy Dmowskiego w Tychach. Nieznany sprawca miał dokonać kradzieży dwóch telefonów komórkowych o łącznej wartości 1000 złotych.

W porozumieniu i za zgodą prokuratora tyska policja opublikowała uzyskany w ramach prowadzonych czynności wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tym zdarzeniem.

– Osoby, które wiedzą coś na temat zdarzenia lub rozpoznają mężczyznę, proszone są o pilny kontakt z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach – Tychy aleja Bielska 46, pod numer telefonu 47 85 512 00, 47 85 512 30 lub telefonem alarmowym 112 – apelują tyscy policjanci.

Co zrobić, kiedy ktoś ukradnie nam telefon?

Niestety, mimo upływu lat w dalszym ciągu dochodzi do kradzieży. Tak samo jest w wypadku telefonów. Dla wielu z nas telefon stał się „przedłużeniem ręki”, bardzo często korzystamy z niego w miejscach publicznych, gdzie sprzęt ten jest pokusą dla złodzieja. Co zrobić, kiedy ktoś ukradnie twój telefon?

Przede wszystkim należy aktywować wszystkie zabezpieczenia, jakie posiada twój telefon. Za pomocą specjalnych programów, można nawet namierzyć nasz skradziony telefon. Program generuje raporty dotyczące lokalizacji naszego sprzętu. Jedną z najważniejszych czynności w momencie kradzieży jest zablokowanie karty SIM u swojego operatora. Zablokowanie karty SIM uniemożliwi wykonywanie połączeń z twojego telefonu. Kradzież telefon warto też zgłosić na policję. Aby tego dokonać trzeba posiadać potwierdzenie numeru IMEI swojego telefonu, które znajduje się na pudełku lub na karcie gwarancyjnej telefonu.

Sprawdź zdjęcia podejrzanego!