Policja zatrzymała w Tychach mieszkańca Będzina podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

Policjanci zatrzymali, a Sąd Rejonowy w Będzinie tymczasowo aresztował na trzy miesiące 25-latka z Będzina. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić resztę swojego życia.

Policja

Informację o zdarzeniu dyżurny otrzymał w czwartek 24 czerwca 2021r. rano. Kobieta zgłaszająca interwencję zaalarmowała Policję o tym, że jej partner poszedł do mieszkania sąsiada i dotkliwie pobił znajdującego się w nim 66-letniego mężczyznę.

Jak doszło do zbrodni?

Z jej relacji wynikało, że w nocy ze środy na czwartek para spędzała czas wspólnie, w mieszkaniu. W pewnej chwili znajdujący się pod wpływem alkoholu i narkotyków partner poszedł do sąsiada i dotkliwie go pobił. Kiedy napastnik zorientował się, że 66-latek nie oddycha, wrócił do swojego mieszkania, by zabrać swoje rzeczy i wyszedł, informując partnerkę, że musi wyjechać.

Policjanci od razu po przyjęciu zgłoszenia przystąpili do działania. Szybko dowiedzieli się, że 25-latek może przebywać w Tychach, w pobliżu dworca kolejowego. Kryminalni pojechali tam i zatrzymali sprawcę.

Dożywocie

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia zbrodni. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi mu kara dożywotniego więzienia.

czytaj więcej:

Policja

Pijany kierowca zatrzymany po uderzeniu w wózek dziecięcy

Kradzież Tychy

Kradzież pieniędzy w Tychach przy ul. Sadowej

Nożownik w Bielsku-Białej

Tyszanin napadł z nożem na salon gier

Grupa Speed Tychy

Jechał 105 km/h w terenie zabudowanym

Zatrzymana przez policje

Zarabiali na cudzej prostytucji

Allef vinicius f J Tqy ZM Oh18 unsplash

Ukradł kilka tysięcy złotych

Policja

Tyska grupa SPEED ukarała kierującą 14 punktami karnymi