Policjanci uświadamiali tyskich seniorów. W wakacje oszuści nie odpoczywają!

Tyscy policjanci uświadamiali seniorów, że wakacje to czas w którym oszuści i złodzieje nie odpoczywają. Seniorzy są grupą szczególnie narażoną na działanie przestępców, którzy wykorzystują ich łatwowierność i ufność.

Policja

Wakacje to czas, w którym przestępcy nie mają wolnego. Wręcz zwiększają swoją „aktywność” włamując się do domów czy opracowując koleją historyjkę, aby pozbawić ich oszczędności. Dlatego policjanci odwiedzili „Klub Seniora”, gdzie rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji. Mundurowi zwracali uwagę na trwającą kampanię informacyjną „Stop włamaniom do domów”. Seniorzy często z uwagi na łatwowierność i dobre serce nawet nie przypuszczają, że ktoś pod ich nieobecność może włamać się do domu. Policjanci rozdawali ulotki i przekazali wskazówki w zakresie przeciwdziałania włamaniom do domów i mieszkań.

Spotkanie było także doskonałą okazją do rozmów na temat oszustw. Policjanci zwrócili uwagę na ciągle modyfikowane metody przestępców. W związku z wakacjami i podróżami naszych najbliższych mogą pojawić się nowe zmyślone historyjki, które będą miały na celu pozbawić seniorów oszczędności życia. Dlatego policjanci omówili jakimi metodami działają oszuści oraz rozdali ulotki przedstawiające jak się zachować by nie paść ich ofiarą.