Policjanci uświadamiali tyskich seniorów. W wakacje oszuści nie odpoczywają!

Tyscy policjanci uświadamiali seniorów, że wakacje to czas w którym oszuści i złodzieje nie odpoczywają. Seniorzy są grupą szczególnie narażoną na działanie przestępców, którzy wykorzystują ich łatwowierność i ufność.

62 661350

Wakacje to czas, w którym przestępcy nie mają wolnego. Wręcz zwiększają swoją „aktywność” włamując się do domów czy opracowując koleją historyjkę, aby pozbawić ich oszczędności. Dlatego policjanci odwiedzili „Klub Seniora”, gdzie rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji. Mundurowi zwracali uwagę na trwającą kampanię informacyjną „Stop włamaniom do domów”. Seniorzy często z uwagi na łatwowierność i dobre serce nawet nie przypuszczają, że ktoś pod ich nieobecność może włamać się do domu. Policjanci rozdawali ulotki i przekazali wskazówki w zakresie przeciwdziałania włamaniom do domów i mieszkań.

Spotkanie było także doskonałą okazją do rozmów na temat oszustw. Policjanci zwrócili uwagę na ciągle modyfikowane metody przestępców. W związku z wakacjami i podróżami naszych najbliższych mogą pojawić się nowe zmyślone historyjki, które będą miały na celu pozbawić seniorów oszczędności życia. Dlatego policjanci omówili jakimi metodami działają oszuści oraz rozdali ulotki przedstawiające jak się zachować by nie paść ich ofiarą.

czytaj więcej:

Policja

Policjanci uświadamiali tyskich seniorów

Zmiany na stanowiskach w policji

Policja w Tychach ma nowego komendanta

Kmp

Tyska policja poszukuje świadków zdarzeń drogowych

Policja

Kradzież w drogerii i podpalenie dwóch samochodów!

Zabezpieczenia podczas meczu w Tychach

Ponad 300 policjantów zabezpieczało mecz

62 661639

Tyscy policjanci uratowali życie 28-latki

Ćwiczenia bezpiecznego przekraczania jezdni

Policjanci z Tychów spotkali z się z przedszkolakami