Policjanci z Bierunia zatrzymali kierowcę, który prawie potrącił dzieci na przejściu dla pieszych

Sprawca niebezpiecznego manewru na przejściu dla pieszych w Bojszowach został zatrzymany przez bieruńskich policjantów. Mężczyźnie grozi kara 3 lat więzienia.

38 660095
https://youtu.be/rKVKT4sWk1E

Chwilę po otrzymaniu informacji o zamieszczonym w sieci filmie z niebezpiecznym zachowaniem kierowcy, policjanci z bieruńskiej komendy rozpoczęli postępowanie w tej sprawie. Kierujący BMW spowodował zagrożenie dla dwóch przechodzących przez przejście dla pieszych chłopców. Policjantom udało się namierzyć sprawcę i przeprowadzić z nim odpowiednie czynności mające na celu ustalenie przebiegu całej sytuacji. O dalszym losie kierowcy zdecyduje teraz prokurator i sąd.

Do zdarzenia doszło 12 czerwca na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Gościnnej w Bojszowach. Kierowca, omijając inne samochody, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych, omal nie potrącił przechodzących przez pasy chłopców.

3 lata więzienia

W przypadku potwierdzenia, że doszło do przestępstwa narażenia pieszych na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, mężczyźnie będzie groziła kara do 3 lat więzienia.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę sprawę. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy może przyczynić się do tego, by kierowcy, którzy łamią prawo, nie czuli się bezkarni. – Mówią bieruńscy policjanci

czytaj więcej:

Praca Tychy

PUP Tychy przygotował projekt dla osób do 30 roku życia

Niu niu 5 Hz Ot V F Slw unsplash

Nie miał maseczki. Był poszukiwany

JRG w Bieruniu

W Bieruniu powstanie JRG Państwowej Straży Pożarnej

Ponad 100-letnia broń trafiła do Tychów

Ponad 100-letnia broń w tyskim muzeum

Wręczenie  medali

Miasto wręczyło medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Pomoc dla Nowa Biała

Tyscy strażacy pomogli OSP Lędziny

Centrum handlowe

Oszuści w mieście? Mieszkańcy apelują o ostrożność!