Policjanci z tyskiej grupy SPEED zatrzymali kierującą, która niemal potrąciła pieszych!

Policjanci z tyskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej 35-letnią kierującą fordem. Kobieta na krótkim odcinku ulicy Towarowej dopuściła się kilku wykroczeń. Łącznie otrzymała 14 punktów karnych i 600 złotych mandatu.

Policja

Sporo punktów zebrała kierująca, która jadąc ulicą Towarową, popełniła kilka wykroczeń. Grupa „SPEED”, nie skupia swojej uwagi wyłącznie na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości. Ich uwagę tym razem przykuła jazda kierującej pojazdem lewym pasem ruchu. Jest to jedno z takich wykroczeń, które prowadzi do niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń drogowych, a także wpływa na pogorszenie płynności ruchu.

Niebezpieczna sytuacja

Podczas jazdy kobieta dopuściła się także innego, bardzo niebezpiecznego manewru na drodze. W pewnym momencie ominęła inny pojazd, który zatrzymał się żeby przepuścić pieszych przez oznakowane przejście dla pieszych. Wszystkim tym wykroczeniom towarzyszyło także przekroczenie prędkości o 20 km/h.

Łącznie 35-letnia kobieta otrzymała

  • 600 złotych mandatu
  • 14 punktów karnych.
Apelujemy o jazdę zgodą z przepisami i rozsądek na drodze – apeluje tyska drogówka.

Działania tyskiej grupy SPEED

Policjanci grupy SPEED od początku roku skontrolowali ponad 1300 pojazdów i odnotowali prawie półtora tysiąca wykroczeń. W 17 przypadkach zatrzymywali prawa jazdy, a 49 kierującym dowody rejestracyjne pojazdów.

Policjanci przypominają, że większości zdarzeń drogowych jesteśmy w stanie uniknąć poprzez jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

czytaj więcej:

Śląska Grupa Speed Tychy

Spieszyła się do pracy i dostała 2550 zł mandatu

Anne nygard Fw RTL Aj Te E0 unsplash

Tyska policja poszukuje świadków zdarzeń drogowych

Cyberprzestępczość

Cyberprzestępczość w Tychach. Policja apeluje o ostrożność

"Lewy" towar

Nielegalne papierosy, tytoń i alkohol w Tychach

Pijany kierowca

Kierowca zatrzymany. Miał ponad dwa promile alkoholu!

Akcja profilaktyczna

Sprawdź co się działo w OW Paprocany!

Policja

Nauczyciele w roli uczniów