Policjanci zatrzymali za posiadanie amfetaminy pseudokibica z Tychów. Grozi mu 10 lat więzienia

Policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców zatrzymali 43-latka z Tychów. W jego mieszkaniu mundurowi znaleźli amfetaminę. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.

Katowiccy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibicowską, wspólnie z kolegami z Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i z kryminalnymi z tyskiej komendy zatrzymali w Tychach 43-letniego pseudokibica, który posiadał w mieszkaniu znaczne ilości narkotyków. Według informacji przekazanych przez biegłego ze znalezionej amfetaminy można sporządzić 6 tysięcy działek dilerskich.

– Mężczyzna, który związany jest ze środowiskiem śląskich pseudokibiców, został osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie czynności procesowych przyznał się do winy. Był już wcześniej zatrzymywany za przestępstwa narkotykowe – informują policjanci.

Na czas postępowania, mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Dodatkowo na poczet przyszłych kar i grzywien, zabezpieczono znalezioną przy mężczyźnie gotówkę w kwocie kilku tysięcy złotych. Wobec zatrzymanego zastosowano także poręczenie majątkowe w wysokości 15 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 10 lat więzienia.