Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę. Zatrzymany miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie

Policjant z bieruńskiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. 43-letni zatrzymany kierował samochodem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Śląska Policja
Policja

Mundurowy po służbie zauważył, że kierowca osobowego fiata jedzie całą szerokością drogi. Dodatkowo tor jazdy kierowcy wskazywał, że najprawdopodobniej prowadzi on samochód będąc pod wpływem alkoholu. Bieruński policjant pamiętając o zasadach bezpieczeństwa, starał się znaleźć odpowiednie miejsce do zatrzymania podejrzanego kierowcy. – Najważniejsze było bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, a tym samym szybkie i bezpieczne zatrzymanie kierowcy fiata. Policjant poinformował o swoich podejrzeniach dyżurnego i wezwał wsparcie – informują policjanci z bieruńskiej komendy.

Po zgłoszeniu sprawy policjant wyprzedził fiata i w bezpiecznym miejscu, które nie stwarzało zagrożenia dla innych kierowców uniemożliwił dalszą jazdę. Po chwili na miejsce dojechał patrol bieruńskiej drogówki. Mundurowi przeprowadzili badanie, które potwierdziło przypuszczenia policjanta po służbie. Okazało się, że zatrzymany 43-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Podczas kontroli stróże prawa ujawnili również, że kierujący ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawa znajdzie finał w sądzie.

– Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reakcja policjanta, który zachował czujność, być może pozwoliła uniknąć tragedii na drodze – przypominają policjanci.

czytaj więcej:

Policyjny samochód

2,5 promila, na hulajnodze? 33-latek stanie przed sądem

Policja

W Tychach prowadzona jest akcja „Prędkość”

Mandat Tychy

Tychy. Kierowca otrzymał 3 tys. zł mandatu

Amfetamina w Bieruniu

Bieruń: 16-latek miał przy sobie amfetaminę

Poszukiwany sprawca

Tyscy policjanci poszukują mężczyzny

Potrącenie pieszego w Tychach

Potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych

62 661720 g

Pijany kierowca spowodował wypadek