Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę. Zatrzymany miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie

Policjant z bieruńskiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. 43-letni zatrzymany kierował samochodem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Śląska Policja
Policja

Mundurowy po służbie zauważył, że kierowca osobowego fiata jedzie całą szerokością drogi. Dodatkowo tor jazdy kierowcy wskazywał, że najprawdopodobniej prowadzi on samochód będąc pod wpływem alkoholu. Bieruński policjant pamiętając o zasadach bezpieczeństwa, starał się znaleźć odpowiednie miejsce do zatrzymania podejrzanego kierowcy. – Najważniejsze było bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, a tym samym szybkie i bezpieczne zatrzymanie kierowcy fiata. Policjant poinformował o swoich podejrzeniach dyżurnego i wezwał wsparcie – informują policjanci z bieruńskiej komendy.

Po zgłoszeniu sprawy policjant wyprzedził fiata i w bezpiecznym miejscu, które nie stwarzało zagrożenia dla innych kierowców uniemożliwił dalszą jazdę. Po chwili na miejsce dojechał patrol bieruńskiej drogówki. Mundurowi przeprowadzili badanie, które potwierdziło przypuszczenia policjanta po służbie. Okazało się, że zatrzymany 43-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Podczas kontroli stróże prawa ujawnili również, że kierujący ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawa znajdzie finał w sądzie.

– Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reakcja policjanta, który zachował czujność, być może pozwoliła uniknąć tragedii na drodze – przypominają policjanci.

czytaj więcej:

Policyjne zabezpieczenia

Ponad 200 policjantów zabezpieczało mecz

Policja

Akcja tyskiej drogówki „Bezpieczny cyklista”

Śląska Policja Tychy

Podsumowanie świątecznego weekendu na tyskich drogach

Kradzież w Gemini Park Tychy

Kradzież w Gemini Park Tychy

62 689014

Pijany 24-latek próbował przekupić policjantów

Pożar mieszkania w Tychach

Pożar mieszkania w mieście. Powodem zwarcie w ładowarce?

rower

Lepsza pogoda sprzyja złodziejom rowerów