Policyjne działania z wykorzystaniem dronu w Tychach. Odnotowano 57 wykroczeń drogowych

Policjanci z tyskiej komendy przeprowadzili działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego. Podczas działań odnotowali kilkadziesiąt wykroczeń. Wszystkie dotyczyły kierujących, którzy wyprzedzali lub przekraczali prędkość w rejonie przejść dla pieszych.

KMP Tychy
Policyjne działania z dronem

W środę, 28 września w Tychach odbyły się ogólnopolskie działania ,,NURD". Policjanci z miejskiej komendy razem z funkcjonariuszami z komendy wojewódzkiej kontrolowali przestrzeganie przepisów drogowych przez kierowców za pomocą policyjnego dronu.

Policyjne kontrole odbywały się w miejscach, gdzie często dochodzi do wypadków i kolizji. - Mundurowi obserwowali kierujących, których wykroczenia drogowe zarejestrowała „latająca kamera”. Gdy operator zauważył wykroczenie, natychmiast informacja ta trafiała do policjantów ruchu drogowego, którzy podejmowali interwencję wobec sprawcy wykroczenia - wyjaśnia mł. asp. Barbara Kołodziejczyk, rzecznik prasowy tyskiej komendy.

Niedozwolone wyprzedzanie i przekraczanie prędkości

W trakcie kontroli odnotowano 57 wykroczeń. Wszystkie dotyczyły kierujących pojazdami, którzy albo wyprzedzali albo przekraczali prędkość w rejonie przejść dla pieszych.

- Apelujemy również do pieszych, aby przed wejściem na jezdnię rozejrzeli się i upewnili, że zostali dostrzeżeni przez kierowcę i mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę. Piesi, znajdując się na jezdni, dla własnego bezpieczeństwa powinni zachować czujność i upewnić się, czy nie zmieniły się warunki na drodze i bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamiętać o obserwacji pojazdów - dodaje rzecznik prasowa.