Policyjny bilans długiego weekendu w Tychach. Służba podczas dnia Wszystkich Świętych

Jak mówią policjanci tegoroczny dzień Wszystkich Świętych przebiegł spokojnie. Oprócz niegroźnych kolizji i nietrzeźwego kierowcy, policjanci nie odnotowali większych problemów.

W trakcie minionego długiego weekendu policjanci zanotowali 10 niegroźnych kolizji. Dodatkowo zatrzymali jednego kierowcę, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Dwóch kierowców popełniło wykroczenie wsiadając za kółko po spożyciu alkoholu.

Ruch w okolicach tyskich cmentarzy

Jak co roku, w okolicach 1 listopada, ruch w okolicach cmentarzy jest najbardziej wzmożony. Tutaj także policjanci wraz ze strażą miejską okazali się pomocni. Pomagali kierować ruchem, co ułatwiło parkowanie nie jednemu mieszkańcowi. Pomimo dużej liczby samochodów i pieszych, dzień Wszystkich Świętych przebiegł bezpiecznie, tyscy mundurowi nie odnotowali żadnego wypadku.

– Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo – dziękują policjanci.

Apel policjantów

"Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, zaś do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym, drodze oświetlonej lub tam, gdzie nie ma latarni. Planując powrót z dłużej trasy należy sprawdzić stan techniczny samochodu - zbadać stan ogumienia, oświetlenia, układu hamulcowego i kierowniczego. Aby bezpiecznie wrócić do domu należy przed podróżą wypocząć i dostosować prędkość do warunków na drodze".