Pomoc dla osób w trudnej sytuacji życiowej w Tychach. Skorzystało 1,4 tys. osób

Jak poinformował tyski magistrat z pomocy żywnościowej od stycznia do końca września 2021 r. skorzystało 1400 mieszkańców.

Unsplash.com
Pomoc dl najuboższych w Tychach

Od stycznia do końca września 2021 roku osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej wydano 71 483 kg bezpłatnej żywności. Pomoc została udzielona 1400 mieszkańcom Tychów, a akcję koordynowała Fundacja Internationaler Bund Polska.

Do kogo trafiła pomoc?

Wsparcie zostało udzielone osobom, które są dotknięte np. :

  • ubóstwem,
  • sieroctwem,
  • bezdomnością,
  • niepełnosprawnością,
  • ciężką długotrwałą chorobą.
- Osoby kierowane były przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach - poinformował UM Tychy.

Pomoc dla m. in. 492 dzieci

- W obecnej edycji projektu było to 1400 osób, w tym między innymi 342 osoby niepełnosprawne, 495 dzieci - mówi Bartłomiej Szymczyk, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Tychach prowadzonego przez fundację Internationaler Bund Polska.

Jak informuje Urząd Miasta Tychy: "Żywność wyprodukowana specjalnie na potrzeby programu przekazywana była przez Śląski Bank Żywności z siedzibą w Chorzowie. W Tychach wydawane były następujące produkty: makaron, ryż, kasza, mleko UHT, ser, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, filet z makreli, szynka drobiowa, szynka wieprzowa, cukier biały, olej rzepakowy, buraczki wiórki, pasztet drobiowy, fasolka po bretońsku, miód, płatki owsiane, kawa zbożowa, mus jabłkowy".

Jedzenie było wydawane w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020. W Tychach magazyn żywnościowy prowadzi Fundacja Internationaler Bund Polska znajdująca się przy ulicy Norwida 2.

Wartość wydanej żywności to 352 tysiące złotych. Funkcjonowanie magazynu finansowane jest ze środków Urzędu Miasta Tychy.