Pomoc tyskiej straży miejskiej podczas pandemii

Od początku pandemii, strażnicy miejscy są zaangażowani w bezpośrednią walkę z koronawirusem.

straż miejska

Na samym początku pandemii, patrole straży miejskiej można było zobaczyć w miejscach grupowania się osób (między innymi rejon Paprocan, Centrum Handlowego "Skałka" lub Parku Jaworek), wówczas strażnicy sprawdzali czy mieszkańcy przestrzegają aktualnych obostrzeń (utrzymanie bezpiecznej odległości, zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej).

Pomoc w szczepieniach

Działania strażników, polegały głównie na pouczaniu oraz informowaniu mieszkańców o aktualnych obostrzeniach, nakazach i zakazach - wprowadzanych przez Ministerstwo Zdrowia. Kolejnym etapem walki z Covid19, jest transport osób schorowanych oraz niepełnosprawnych do punktów szczepień w całej aglomeracji Śląskiej (między innymi, Katowice, Mysłowice, Mikołów czy Zabrze), od lutego do końca czerwca przywieźliśmy łącznie 65 osób.

Po uzyskaniu informacji o planowanych otwarciach punktów szczepień, strażnicy przystąpili do pomocy w ich budowie a w późniejszym okresie i obsłudze (Stadion Miejski, Hala Sportowa).

W czasie epidemii skupiamy się na nowych zadaniach, ale to nie znaczy, że zapomnieliśmy o dotychczasowych. Reagujemy zawsze, gdy jest zagrożone czyjeś życie lub zdrowie. Nadal priorytetowo traktujemy zgłoszenia dotyczące osób leżących, nietrzeźwych czy bezdomnych, które mogą potrzebować pomocy. Żaden strażnik nie przejdzie obojętnie wobec rażących przypadków nieprawidłowego parkowania, które utrudnia funkcjonowanie innych uczestników ruchu drogowego i zagraża ich bezpieczeństwu. - Informuje tyska straż miejska