Ponad 200 policjantów zabezpieczało mecz na Stadionie Miejskim w Tychach

Policjanci po raz kolejny zabezpieczali mecz piłki nożnej w Tychach. Na Stadionie Miejskim zagrały drużyny GKS Tychy i Wisła Kraków. Sympatycy tyskiej drużyny złamali przepisy ustawy o imprezach masowych.

Mecz pomiędzy dwoma drużynami piłkarskimi zabezpieczało łącznie ponad 200 policjantów. Oprócz mundurowych z Tychów w zabezpieczeniu pomagali policjanci z Częstochowy, Bielska-Białej i Katowic.

Napaść na pracownika ochrony

Na sportowe wydarzenie do Tychów przyjechało ponad 600 fanów Wisły Kraków. Liczba gości na stadionie przekroczyła 5 tysięcy osób. Niestety, podczas spotkania sympatycy GKS Tychy złamali przepisy ustawy o imprezach masowych. – Pseudokibice rozwinęli na trybunach flagę wielkoformatową i odpalili race świetlne oraz dymne. Ponadto mundurowi zatrzymali 24-letniego tyszanina, który naruszył nietykalność cielesną pracownika ochrony – informują policjanci.

O losie zatrzymanego zadecyduje sąd. Policjanci prowadzą dalsze czynności w sprawie wymienionych naruszeń przepisów. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla zespołu gospodarzy.

– Mundurowi z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni w całym mieście. Zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice obiektu. Policjanci dbali, by każdy z fanów piłki nożnej bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu – dodają policjanci.
Zdjęcia dzięki uprzejmości: Śląska Policja Tychy i Tomasz Gonsior - fotografia