Ponad 7 lat od budowy nowego Stadionu Miejskiego w Tychach. Zobacz na zdjęciach, jak wyglądał kiedyś!

W 2015 roku w miejscu dawnego Stadionu Miejskiego powstał nowy. Na starym stadionie pierwszy mecz został rozegrany w 1970 roku. Zobacz na zdjęciach, jak wyglądał stary tyski obiekt, na którym niegdyś rozgrywano najważniejsze dla tyskiej drużyny mecze.

Pierwszy mecz na starym stadionie został rozegrany 18 października 1970 roku. Zespół Górnik Wesoła pokonał Stal Stalowa Wola 2:1. Gospodarzem stadionu od 1971 roku byli piłkarze GKS Tychy, klubu sportowego, który powstał dzięki połączeniu sekcji piłkarskiej Górnika Wesoła, piłkarzy Polonii Tychy sekcji bokserskiej, zapaśniczej i hokejowej Górnika Murcki.

W 2009 roku miasto postanowiło wybudować w miejsce starego nowy stadion, zaczęto wtedy szukać autorów projektu nowego obiektu. Miejska spółka Tyski Sport S. A. ogłosiła w 2012 roku przetarg na modernizację Stadionu Miejskiego w Tychach. Budowa rozpoczęła się w grudniu 2012 roku. Koszt budowy wyniósł 128,9 mln złotych.

W 2013 roku zburzono stary stadion i na jego miejscu rozpoczęto budowę nowego, który został oddany do użytku w 2015 roku. Pierwszy mecz na nowym Stadionie Miejskim w Tychach rozegrano 18 lipca 2015 roku. Podczas meczu tyska drużyna zmierzyła się z niemieckim zespołem 1. FC Köln. Wtedy GKS Tychy przegrał 0:1.

czytaj więcej:

GKS Tychy

Wtargnięcie na murawę podczas meczu GKS Tychy

Budynek Organizacji Społecznych, oddany do użytku w 1964 roku

Tychy z lat 70. ubiegłego wieku na archiwalnych zdjęciach

Budynek mieszkalny na osiedlu K - 1977 r. Tychy

Jak wyglądały budujące się w XX wieku Tychy?

Original 12

Spotkanie z architektami Stadionu Miejskiego Tychy

Policyjne zabezpieczenia w Tychach

Kolejny raz ponad 300 policjantów zabezpieczało mecz

Daniel norin l Bhhnhndp E0 unsplash

Reprezentacja Polski zagra na Stadionie Miejskim!

Tychy stadion1

Mapping z okazji 50-lecia GKS Tychy