Poniedzielski i zespół na otwarcie muzycznych letnich weekendów na Paprocanach

Ten sezon muzycznych wieczorów nad jeziorem Paprocańskim otworzy w piątek (28 czerwca) niezastąpiony Andrzej Poniedzielski. Wytrawnego satyryka i pieśniarza wspomoże kameralny zespół.

Wikimedia Commons
Andrzej Poniedzielski
Do moich czasów były dwa sposoby, by zafrapować ludzi na scenie: forma bądź treść. Ja wprowadziłem trzeci – brak jednego i drugiego” - powiedział kiedyś w wywiadzie z właściwą sobie autoironią Andrzej Poniedzielski. Co by jednak artysta o sobie nie mówił w ramach kreacji wizerunku, treści i formy temu wszechstronnemu kompozytorowi, humoryście i poecie nie dałoby się odmówić.

W piątek (29 czerwca) znany szeroko dzięki występom kabaretowym Poniedzielski wystąpi na plenerowej scenie tyskiego Miejskiego Centrum Kultury w inauguracyjnym koncercie tegorocznego cyklu muzycznych wieczorów w ulubionym miejscu wypoczynkowym mieszkańców miasta - ośrodku na Paprocanach.

Piątkowy gość będzie promował swoją nowy album poezji śpiewanej pt. „Ba”; towarzyszyć mu będzie zespół złożony z pianisty Pawła Jabłońskiego, klarnecisty Tomasza Piątka i Piotra Górki na kontrabasie. - Podczas pełnego humoru wieczoru kabaretowego usłyszymy wyjątkowe piosenki oraz dużo inteligentnej satyry w wykonaniu Mistrza - zapewnia MCK.


Warto przy okazji dodać, że Andrzej Poniedzielski poza własną twórczością jest też wziętym twórcą tekstów dla innych pieśniarzy - np. Grzegorza Turnaua, Edyty Geppert, Lory Szafran, swojej żony Elżbiety Adamiak. Jego zręczność w posługiwaniu się polszczyzną przyniosła mu także tytuły Mistrza Mowy Polskiej oraz Ambasadora Polszczyzny. Za uzasadnienie może posłużyć choćby ten, „pierwszy z brzegu” fragment jednej z jego piosenek:

Choćby świat miał tysiąc spraw,
choćby nam nie szczędził braw,
niechby wieszczył rzeczy złe, niechby straszne.
Miejmy miejsce, miejmy czas,
by się spotkać, tu i zawsze.
Aż w bezmiarze niepewności
myśl narodzi się zuchwała,
przypuszczenie, pewność prawie...
że jedynie słuszny klucz,
w jedynie słusznej sprawie...
tworzą żurawie.

Wieczór pełen firmowego, łagodnego humoru i sentymentalności Andrzeja Poniedzielskiego rozpocznie się o godzinie 20 na scenie nieopodal placu zabaw na terenie OW Paprocany. Wstęp wolny.

Albumy winylowe i gramofon

Może Cię zainteresować:

Giełda płytowa w tyskim Gemini w ostatnich dniach czerwca

Autor: Arkadiusz Korejwo

26/06/2024

Tyski Klub Fotograficzny KRON - katalog wystaawy

Może Cię zainteresować:

Nagrody Fotofestiwalu i marszałka za zdjęcia Śląska dla tyskiego muzeum

Autor: Arkadiusz Korejwo

25/06/2024

Paorocany - las

Może Cię zainteresować:

Nie zniszczmy Paprocan! - apelują władze Tychów, Ruszyła kampania

Autor: Arkadiusz Korejwo

24/06/2024