Pościg za Czechem bez prawa jazdy przez tyskie tereny przemysłowe

Aresztowano Czecha, który wczoraj (niedziela 9 lipca) po pościgu ulicami Tychów został zatrzymany na terenie Bierunia. Mężczyzna brawurowo uciekał przed kontrolą, jadąc bez prawa jazdy i przekraczał znacznie prędkość. Mężczyzna przebywa teraz w policyjnym areszcie.

KMP Tychy
Kmp tychy

Drogówka namierzyła kierowcę skody fabii na ulicy Towarowej, gdzie policja nakazała jadącemu za szybko kierowcy zatrzymanie się - ten jednak oddalił się przez tereny przemysłowe a następnie Oświęcimską w kierunku Bierunia. W Bieruniu policja zajechała mu drogę w rejonie starego miasta; swoją jazdą zmuszał kierowców do zjazdu na pobocze i gwałtownego hamowania.

46-letni obywatel Czech za zignorowanie kontroli, stworzenie zagrożenia drogowego oraz jazdę bez uprawnień trafił do aresztu, a sąd zgodnie z obecnymi przepisami może wymierzyć mu surową karę.

Gdy policjant wyda nam polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów zatrzymaj się. (…) Za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat więzienia - pouczają funkcjonariusze drogówki.

czytaj więcej:

Kmp tychy

Gnał jak pocisk fiatem bez przeglądów i prawa jazdy

Kmp tychy

Kradzieże towarów luksusowych w Tychach. KMP prosi o pomoc

Policja mikołów 06 06 2023 1

3,5 promila u kobiety, ktora wjechała w budynek w Mikołowie

Cyberprzestepczosc

Tyszanka straciła prawie 80 tysięcy „na pracownika banku”

policja tychy 23.04.2023

Mecz z GieKSą trzeba było przerwać przez incydenty

Policja tychy 05.04.2023 1

Tyska policja pyta, kto rozpoznaje drogeryjnego złodzieja

Drogówka tychy 22 02 2023

Szokujące wyniki ostatniej kampanii drogówki