Pościg za pijanym tyszaninem. W tle kradzież w Kobiórze

Policjanci z Pszczyny w wyniku pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a dodatkowo okazał się sprawcą kradzieży. O dalszym losie kierowcy zdecyduje sąd.

54 669254

W piątek, 20 sierpnia 2021 r. do oficera dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o kierowcy, który w "dziwny" sposób prowadzi samochód i może być pod wpływem alkoholu. We wskazane miejsce został wysłany policyjny patrol, który zauważył jadące auto.

Pijany kierowca

Policjanci wydali kierującemu polecenie do zatrzymania się, jednak ten nie zważając na nic, jechał dalej. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali 38-letniego mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało, kierowca samochód mając w organizmie ponad dwa promile. Mężczyzna został zatrzymany. W wyniku kontroli mundurowi ustalili, że zatrzymany to mieszkaniec Tychów.

Kradzież w Kobiórze

Co więcej, pszczyńscy kryminalni ustalili, że jest on sprawcą kradzieży, do której doszło pod koniec czerwca w Kobiórze. Straty za rzecz właściciela lokalu gastronomicznego zostały oszacowane na 3 tysiące złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kradzieży. Przyznał się do wszystkich czynów. Policjanci odzyskali skradzione wcześniej przedmioty i przekazali je właścicielowi.

Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zabezpieczenia majątkowego. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do lat 5 więzienia.

czytaj więcej:

Bierun agresor policja

Bieruń: groził rodzicom śmiercią, bił wezwanych policjantów

Policja 112

Kradzież auta z komisu i szalony pościg

Pszczyna Policja 9.1.2023 kajdanki akta

Pszczyna: kurier narkotykowy zatrzymany

Policja Wodzisław

Pijany tyszanin jechał autostradą z 5-letnim synem

62 692236 1

Pijany tyszanin próbował przekupić policjantów

Śmierć przy ul. Turyńskiej w Tychach

Śmierć przy ul. Turyńskiej w Tychach

Policyjna akcja "Bezpieczne Ferie"

Policja prowadzi działania „Bezpieczne Ferie”