Pościg za pijanym tyszaninem. W tle kradzież w Kobiórze

Policjanci z Pszczyny w wyniku pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a dodatkowo okazał się sprawcą kradzieży. O dalszym losie kierowcy zdecyduje sąd.

54 669254

W piątek, 20 sierpnia 2021 r. do oficera dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o kierowcy, który w "dziwny" sposób prowadzi samochód i może być pod wpływem alkoholu. We wskazane miejsce został wysłany policyjny patrol, który zauważył jadące auto.

Pijany kierowca

Policjanci wydali kierującemu polecenie do zatrzymania się, jednak ten nie zważając na nic, jechał dalej. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali 38-letniego mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało, kierowca samochód mając w organizmie ponad dwa promile. Mężczyzna został zatrzymany. W wyniku kontroli mundurowi ustalili, że zatrzymany to mieszkaniec Tychów.

Kradzież w Kobiórze

Co więcej, pszczyńscy kryminalni ustalili, że jest on sprawcą kradzieży, do której doszło pod koniec czerwca w Kobiórze. Straty za rzecz właściciela lokalu gastronomicznego zostały oszacowane na 3 tysiące złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kradzieży. Przyznał się do wszystkich czynów. Policjanci odzyskali skradzione wcześniej przedmioty i przekazali je właścicielowi.

Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zabezpieczenia majątkowego. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do lat 5 więzienia.

czytaj więcej:

62 692236 1

Pijany tyszanin próbował przekupić policjantów

Policja Wodzisław

Pijany tyszanin jechał autostradą z 5-letnim synem

Seniior

Tyska policja i ZUS ostrzega przed oszustami

Policja Tychy

Tychy: Kolejne uszkodzone samochody w mieście

Smiglowiec lpr bytom

Upadek z wysokości przy ul. Towarowej

Wjechała samochodem w przedszkole w Tychach

Pomyliła pedały wjechała w przedszkole

Potrącenie pieszego Tychy

Potrącenie pieszego na ul. Glinczańskiej