Posiadali marihuanę i amfetaminę. Zostali zatrzymani przez bieruńskich policjantów

Zarzut za prowadzenie pojazdów pod wpływem narkotyków i zarzut ich posiadania dla pasażerki, to efekt kontroli drogowej w Bieruniu. Wpadli przez brak świateł w samochodzie.

pixabay.com
Herb 2915337 1920

Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu poinformowała o zatrzymaniu dwóch amatorów zakazanych substancji. Uwagę policjantów zwróciło niedziałające tylne oświetlenie w jadącym przed nimi samochodzie. Dodatkowych podejrzeń mundurowi nabrali ze względu na styl jazdy kierowcy.

W trakcie kontroli szybko wyszło na jaw, że po raz kolejny policyjny nos nie zawiódł funkcjonariuszy. W samochodzie oprócz pasażerów znajdowały się narkotyki i miał unosić się charakterystyczny zapach palonego suszu.

Kara więzienia za posiadanie narkotyków

Policjanci aresztowali cztery podróżujące tym pojazdem osoby. Śledczy przeprowadzili w tej sprawie czynności procesowe, które pozwoliły na przedstawienie zarzutów 31-letniemu kierowcy za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków i 26-letniej pasażerce za posiadanie marihuany i amfetaminy.

Kierowcy za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kobieta, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, może spędzić za kratami nawet 3 lata. Oboje za swoje czyny będą odpowiadać przed sądem.

– Bieruńscy policjanci każdego dnia i każdej nocy wychodzą do służby, by zapewnić bezpieczeństwo i spokój mieszkańcom naszego powiatu. Mundurowi realizują wiele zadań służbowych dotyczących m.in. porządku publicznego, wykrywania sprawców przestępstw i wykroczeń, bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Stróże prawa wielokrotnie zatrzymują osoby, które wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadają środki odurzające lub substancje psychotropowe, udzielają narkotyki innym albo pod ich wpływem siadają za kierownicę – informują policjanci.

czytaj więcej:

Zatrzymanie 36-latka w Bieruniu

500 działek amfetaminy i jazda po narkotykach

Amfetamina w Bieruniu

Bieruń: 16-latek miał przy sobie amfetaminę

20-latek może trafić na 3 lata do więzienia

3 lata więzienia za marihuanę?

Neonbrand J Xg7 Yq5b1w E unsplash

Dwóch 20-latków zatrzymanych nad Łysiną

Rozbój Bieruń 5.01.2023

Rozbój i włamanie w Nowy Rok w Bieruniu

Policja

Wpadli z kilkoma woreczkami marihuany. Grożą im 3 lata

Marihuana Bieruń

Amfetamina i marihuana nad zalewem dziećkowickim