Poszukiwany listem gończym pędził bez uprawnień po Mikołowie

Drogówka z Mikołowa zatrzymała we wtorek (16 maja) po południu w rutynowej interwencji pędzącego kierowcę renault. Okazało się, że na kierowcy ciąży zakaz prowadzenia i list gończy. 46-latek od dziś przebywa w areszcie śledczym.

ARC
Policjalogo1

Co robić, gdy jest się poszukiwanym przez służby, a sąd zakazał jeździć autem? Dla niektórych oczywistym będzie w takiej sytuacji gnanie po własnej okolicy. We wtorek po 17 patrol drogówki na DK 81 w Łaziskach Górnych zatrzymał do kontroli mężczyznę, który po sprawdzeniu okazał się być poszukiwanym z nakazu krakowskiego sądu.

46-latek planowo dziś ma być osadzony w areszcie śledczym. Następnie zostanie przewieziony na odbywanie zasądzonej kary w jednej ze śląskich jednostek penitencjarnych - spędzi w niej najbliższe miesiące. Poza tym za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, grozi mu do 5 lat więzienia.

czytaj więcej:

Polcja mikołów 17 05 2023

Brutalne pobicie Ukraińca w Mikołowie-Bujakowie

gotówka policja oszustwo

Wielomilionowe przekręty prezesa ukrócone. Grozi mu do 8 lat

Policja mikolow

Trzy sądowe zakazy i trzy promile u kierowcy z Mikołowa

Komisariat laziska

Kradli w sklepie na oczach sierżanta policji. To "normalka"

Policja mikolow 9 03 2023 1

Ukradł maszyny z piekarni i wpadł przypadkiem po roku

Rozbój mikołów 27 02 2023 1

Mikołów: groźny i bezczelny złodziej alkoholu złapany

Drogówka tychy 22 02 2023

Szokujące wyniki ostatniej kampanii drogówki