Potrącenie dziecka w Tychach. Interweniował śmigłowiec

W Tychach 10 czerwca doszło do potrącenia pieszego na ul. Darwina. Interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Ratownik 4 LPR

Potrąconym pieszym okazało 9-letnie dziecko. Na miejsce zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało poszkodowane dziecko na oddział do szpitala znajdującego się w Katowicach, Ligota.

Na terenie miasta Tychy znajduje się również miejsce gminne, które ułatwia lądowanie zespołu LPR po zmroku. Zlokalizowane jest al. Piłsudskiego a Halą Sportową.

Zdarzenie jest szeroko komentowane na profilu 112Tychy - Tyskie Służby Ratunkowe na Facebooku

Nie zawsze jest wina kierowcy dlaczego nie zrobią z tym porządku wchodź na pasy ani się nie popatrzą ani w prawo ani w lewo komórka w ręce i słuchawki w uszach, przejeżdża , a tu podobno na hulajnodze dziecko wiadomo że trzeba szczególną ostrożność zachować bo są pasy ale ludzie tez niech nie zapominają ze tez muszo Uważać!!!!!! Na światłach dzieci przechodzą na czerwonym świetle a potem pretensję ze dziecko potrącone przez auto !!!! Zwróciłam uwagę ale to nic nie dało !!! - komentuje jedna osób

Kolejna osoba dodaje: Prawda jest taka, że dzieci przejeżdżają na rowerach i hulajnogach przez ul. Darwina bez zachowania należytej ostrożności. We wtorek byłam świadkiem brawury chłopców przejeżdżających po przejściu na rowerach, żaden z nich nie popatrzył czy nadjeżdża samochód, o zejściu z roweru nie mówiąc. Nie zawsze winny jest kierowca. Współczuję dziecku i rodzicom.

Takie sytuacje pokazują, że mimo pierwszeństwa pieszych na przejściach, zawsze należy zachować wszystkie środki ostrożności. Odpowiedzialność spoczywa zarówno na kierującym jak i na pieszym.