Potrącenie kobiety na przejeździe dla rowerzystów. Jechała na hulajnodze elektrycznej

W poniedziałek, 28 marca 2022 r., w Tychach doszło do potrącenia 24-latki jadącej na hulajnodze elektrycznej. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności nawet pomimo obowiązujących przepisów.

KMP Tychy
Potrącenie kobiety na hulajnodze

Przed godziną 15.00 na ulicy Armii Krajowej w Tychach na przejeździe rowerowym przy rondzie paprocańskim, 69-letni kierowca hyundai’a potrącił 24-latkę. Potrącona kobieta jechała na hulajnodze elektrycznej. Poszkodowana ze złamanym palcem trafiła do szpitala.

– Wystarczy chwila nie uwagi na drodze, a o tragedię nie trudno. Zatem przypominamy regulacjach prawnych, które mówią o tym, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście – informują tyscy policjanci.

Przepisy nie zwalniają z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności

Mundurowi dodają, że przepisy nie zwalniają pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. – W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych. To samo dotyczy uczestników rowerów czy hulajnogi – mówią policjanci.