Potrącenie nastolatki na przejściu na DK 81 w Mikołowie. Trafiła do szpitala

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie wczoraj 25 listopada 2021 roku doszło do potrącenia nastolatki na jednym z oznakowanych przejść na DK 81. Kierowca tłumaczył, że nikogo nie widział.

W czwartek 25 listopada 2021 roku około godziny 16:30 na DK 81 w Mikołowie na pasie w kierunku Żor. Według ustaleń policjantów z drogówki, kierowca hondy, jadąc lewym miał nie zauważyć przechodzącej przez jezdnię pieszej.

Policjanci mówią, że błędem kierowcy był brak dostatecznej koncentracji i nieuwaga, tym bardziej, że jadący prawem pasem zatrzymali się, żeby ustąpić pierwszeństwa przechodzącej 16-latce. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Tłumaczył, że "nikogo nie zauważył".

16-latka trafiła do szpitala

Mieszkanka Mikołowa została przetransportowana do szpitala w Katowicach-Ochojcu. Po badaniach na miejscu okazało się, że ma złamaną rękę. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

– Jesienne warunki drogowe bywają trudne i znacząco pogarszają komfort codziennej jazdy. Dlatego kierowcy powinni wzmóc swoją czujność i pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonie przejść – informują mikołowscy mundurowi.