Potrącenie nastolatki na przejściu na DK 81 w Mikołowie. Trafiła do szpitala

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie wczoraj 25 listopada 2021 roku doszło do potrącenia nastolatki na jednym z oznakowanych przejść na DK 81. Kierowca tłumaczył, że nikogo nie widział.

W czwartek 25 listopada 2021 roku około godziny 16:30 na DK 81 w Mikołowie na pasie w kierunku Żor. Według ustaleń policjantów z drogówki, kierowca hondy, jadąc lewym miał nie zauważyć przechodzącej przez jezdnię pieszej.

Policjanci mówią, że błędem kierowcy był brak dostatecznej koncentracji i nieuwaga, tym bardziej, że jadący prawem pasem zatrzymali się, żeby ustąpić pierwszeństwa przechodzącej 16-latce. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Tłumaczył, że "nikogo nie zauważył".

16-latka trafiła do szpitala

Mieszkanka Mikołowa została przetransportowana do szpitala w Katowicach-Ochojcu. Po badaniach na miejscu okazało się, że ma złamaną rękę. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

– Jesienne warunki drogowe bywają trudne i znacząco pogarszają komfort codziennej jazdy. Dlatego kierowcy powinni wzmóc swoją czujność i pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonie przejść – informują mikołowscy mundurowi.

czytaj więcej:

Śląska Policja

200 zł łapówki. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

Potrącenie Mikołów

To on zabił kobietę na pasach?

Mika baumeister J5yo GZ Ldp SI unsplash

Tyska policja ostrzega przed cyberprzestępcami!

Wypadek na DK1

Szczegóły piątkowego wypadku na DK1 w Kobiórze

telefon

Ktoś w Tychach udaje policjanta?

AED

Defibrylator AED w holu budynku Komendy Miejskiej Policji

LPR

Lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego