Potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych. Miał przechodzić na czerwonym świetle

Jak informuje portal 112tychy.pl we wtorek 23 listopada po godzinie 20:30 na ul. Stoczniowców 70 przy skrzyżowaniu z aleją Bielską doszło do potrącenia pieszego.

Na miejsce zdarzenia został wysłany zespół ratowników oraz patrol tyskiej policji. Potrącony pieszy z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala na dokładniejsze badania.

Według ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że pieszy miał wejść na oznakowane przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający samochód. W momencie przechodzenia pieszy miał mieć czerwony światło.

W chwili zdarzenia kierowca pojazdu był trzeźwy. Utrudnienia w okolicy skrzyżowania trwały około 2 godzin. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia.

Pogarszające się warunki pogodowe

Jesień i nadchodząca zima to najbardziej niebezpieczne pory roku, zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Zmieniające się warunki pogodowe, mgła i mżawka lub intensywne opady deszczu w połączeniu krótkim dniem sprawiają, że jesteśmy coraz mniej widoczni. Policja zaznacza, że zauważalne jest zjawisko braku wzajemnego poszanowania przepisów ruchu drogowego w relacji pieszy a kierujący.

– Sytuacja taka powoduje zwiększenie liczby zdarzeń drogowych, szczególnie z udziałem pieszych, a tym samym skutków w postaci obrażeń ciała – informują policjanci.