Powrót do przeszłości. Osiedle C wczoraj i dziś. Kameralne warsztaty fotograficzne w Tychach

To propozycja dla pasjonatów fotografii, a także mieszkańców którzy chcą zobaczyć, jak zmieniały się Tychy i ich otoczenie na przestrzeni lat. Uczestnicy poznają też wartość fotografii w dokumentacji tych zmian. Wszystko będzie wsparte nowym narzędziem zawierającym bogate zbiory fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach, czyli wirtualną mapą–archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie”

MM Ty F 2461

Biorący udział stworzą nowe wersje archiwalnych kadrów i porównają to, co było, z tym co jest. Poznają znaczenie, jakie dla dokumentowania lokalnej historii ma fotografia. Przyjrzą się bliżej działaniu wirtualnej mapy–archiwum „ABC – Architektura Bliżej Ciebie”, by następnie, zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, wyruszyć w przestrzeń miasta, na osiedle C i odnaleźć dawne kadry.

Po działaniach w terenie, już w Muzeum, uczestnicy wydrukują nowe odsłony dawnych fotografii i stworzą kolejny przyczynek do archiwalnego zbioru, idąc tropem ośmiu fotografów, których blisko dziewięćset zdjęć składa się na archiwum fotografii miasta z lat 1951–1989. Mini wystawa, którą wspólnie przygotują, będzie efektem spaceru. Stanie się zaproszeniem do ciekawych obserwacji, wniosków oraz finalnie dyskusji.

Uczestników prosimy o przyniesienie smartfona lub cyfrowego aparatu fotograficznego oraz kabla mikro USB (podłączenie smartfona/aparatu do komputera). - Informują organizatorzy

Wydarzenie odbędzie się o godzinie 11:00 19 czerwca 2021. Na wydarzenie obowiązują zapisy pod nr 32 327 18 20-21, oraz przez e-mail a.kura@muzeum.tychy.pl