Powstaje film dokumentalny o polskim hokeju na lodzie. Zawodnicy GKS Tychy głównymi bohaterami

Kulminacją filmu będzie play-off 2021. Twórcy prowadzą zrzutkę na jego powstanie.

Hokej

Pomysłodawcą projektu jest Marcin Kondraciuk, który film postanowił nakręcić we współpracy z aktualnymi mistrzami Polski w hokeju na lodzie - w roku 2020 byli to GKS Tychy (mistrz Polski), Re-Plast Unia Oświęcim oraz ex aequo JKH GKS Jastrzębie i GKS Katowice.

Fabuła filmu ma opierać się właśnie na wydarzeniach z 2020 roku i opowieści o sezonie, który w tym roku znacznie skróciła epidemia covid-19. Ciekawym motorem napędowym fabuły jest obserwacja zmagań zawodników i pewnego rodzaju niedosyt rywali, ponieważ w tej niecodziennej sytuacji, jaką jest pandemia, Tyszanie już po raz trzeci zostali mistrzami Polski.

Jak możemy przeczytać w opisie zbiórki, film ma na celu popularyzację tego nie znanego szerzej publiczności sportu, w którym polskie drużyny święcą tryumfy. Ma to wzmocnić narrację społeczną wokół hokeja na lodzie i zwiększyć świadomość Polaków, że dyscyplina ta może stać się kolejną siłą na polskiej sportowej arenie.

Nasz film ma rozproszyć mgłę nieświadomości wokół polskiego hokeja. To jedno z jego podstawowych zadań, możemy przeczytać na stronie. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja poza naszymi granicami. Wystarczy wspomnieć o naszych najbliższych sąsiadach – Czechach, Słowacji, czy nawet Białorusi. Tam wskaźnik zainteresowanych i uprawiających ten sport młodych i starszych jest na wielokrotnie wyższym poziomie. Ważna jest wiedza i świadomość i Polska może rozwinąć się na kolejnej sportowej arenie. Wzmocnienie tej dyscypliny w Polsce, to kolejny cel filmu. Im więcej odbiorców go zrozumie, tym większa będzie jego popularność, a co za tym idzie, przyspieszy rozwój, znajdą się nowi sponsorzy. Wsparcie działań marketingowych, to kolejne zadanie filmu.

Istnieje w sporcie powiedzenie „co się wydarzyło w szatni, zostaje w szatni”. Jak twierdzą autorzy filmu, w dokumencie to wyrażenie nabierze nowego wymiaru. Czy więc oglądając dokument będziemy sportowcom towarzyszyć również w szatni? Z pewnością w jakimś stopniu na pewno.

Film kręcony jest we współpracy z zawodnikami i trenerami związanymi z GKS Tychy, dziś piastującymi w hokeju miejsca na podium i związanymi z kierownictwem na poziomie ogólnopolskim. Będą to zawodnicy Bartosz Ciura, Filip Komorski, Bartłomiej Jeziorski, Patryk Wronka, a także trenerzy i kierownicy: Krzysztof Majkowski, Arkadiusz Sobecki, Jacek Kucharewicz oraz Władysław Fuks.

Realizacja, zależnie od szybkości zebrania funduszy, ma potrwać około 7 miesięcy. Ważne jest, że film ma relacjonować najważniejsze wydarzenia sportowe polskiego hokeju na lodzie, w tym kulminacyjny play – off 2021, autorzy planują jednak realizację w ten sposób, żeby film w momencie dopuszczenia go do dystrybucji był jak najbardziej aktualny. Pieniądze ze zbiórki mają pokryć kwestie techniczne – wykonanie testów sprzętu, montaż, postprodukcję czy obróbkę dźwięku.

Każdy, kto ma ochotę przeczytać o przedsięwzięciu więcej, może zapoznać się z pełnym opisem tutaj. Wesprzeć projekt można natomiast poprzez zrzutkę, dostępną tutaj.