Powstaje kolejny mural w Tychach. Tym razem będzie na ścianie szkoły

Na ścianie SP nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Rafała Pomorskiego przy ul. Harcerskiej 25 w Tychach powstaje mural. Pracuje nad nim znany artysta Daniel Kaliński, który od lat związany jest m.in. ze street art’em.

Mural w tychach

Konkurs na projekt muralu, który ma powstać na ścianie szkoły, ogłoszono w maju 2021 r. Pod koniec czerwca wyłoniono zwycięzcę. Został nim Daniel Kaliński, który otrzymał nagrodę za swój projekt w wysokości 5 tys. zł. Artysta rozpoczął właśnie prace nad muralem, który nawiązuje do twórczości patrona szkoły - Rafała Pomorskiego. Będzie stonowany kolorystycznie, modernistyczny w formie, geometryczny, nawiązujący do otoczenia.

Artysta przeprowadzi warsztaty dla dzieci

Kaliński przeprowadził także z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 22 warsztaty artystyczne nawiązujące do powstającego muralu, a tym samym także do malarstwa Rafała Pomorskiego - patrona szkoły. Warsztaty odbędą się w piątek, 10 września.

Warto w nich uczestniczyć. Artysta oprócz malowaniem murali, zajmuje się także ilustracją, malarstwem i projektowaniem graficznym. Jest absolwentem Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej (dyplom pod kierunkiem doktora Piotra Molskiego). Jego prace można zobaczyć na murach takich miast jak: Praga, Berlin, Lille, Warszawa, Gdańsk, Łódź, Wrocław, Szczecin, Kraków. Wystawiał swoje prace m.in. w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Berlinie, Monachium, San Francisco, Dortmund, Glasgow i Taiwanie.

W Tychach powstaje coraz więcej murali

To już kolejny mural jaki powstaje w naszym mieście. Przypomnijmy, że w 2020 r. powstał mural Zofii Nałkowskiej. Niedawno odsłonięto mural Ryszarda Riedla.

czytaj więcej:

L 2

Najzdolniejsi uczniowie tyskich szkół wyróżnieni

Prace nad muralem w Tychach

Ruszyły prace nad muralem Ryśka Riedla!

Wizualizacja mural RR UM autor Czary Mury

Przy ul. Filaretów powstanie mural Ryszarda Riedla

Ściana SP 22

W Tychach powstanie nowy mural!

MEDS

W Tychach odbędzie się projekt MEDS

Gemini Park Tychy

W Tychach szukają utalentowanych młodych ludzi

Piotr Bałtroczyk

Piotr Bałtroczyk w Tychach. "Starość nie jest dla mięczaków"