Pożar mieszkania w bloku przy ulicy Kubicy w Tychach

W Tychach przy ulicy Kubicy doszło do pożaru w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Na miejscu było duże zadymienie. Jak informuje portal 112tychy.pl matka z poparzonym dzieckiem trafiła do szpitala.

W poniedziałek, 30 maja 2022 r., w Tychach przy ulicy Kubicy doszło do pożaru w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego. Jak poinformowała centrala Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach w pożarze ucierpiało dziecko, które razem z matką trafiło do szpitala. Jak podaję portal 112tychy.pl w wyniku pożaru ucierpiały matka i dziecko. Poszkodowane trafiły pod opiekę ratowników medycznych, a następnie zostały przetransportowane do szpitala na dokładną diagnostykę

W momencie kiedy strażacy dotarli na miejsce, występowało duże zadymienie. Część mieszkańców wyszła na zewnątrz. Przyczyna pożaru jest jeszcze nieznana, prawdopodobnie pożar spowodował biokominek znajdujący się w dużym pokoju. Jak dodają strażacy spaleniu uległo całe mieszkanie, w większości duży pokój.