Pożar mieszkania w Tychach. Powodem zwarcie w ładowarce?

Jak informuje portal 112tychy.pl dzisiaj 12 października 2021 r. w budynku wielorodzinnym doszło do pożaru mieszkania. W wyniku pożaru mieszkanie nie nadaje się do zamieszkania.

Z informacji przekazanych przez portal 112tychy.pl wynika, że dzisiaj 12 października w budynku przy ul. Wojska Polskiego 23a, doszło do pożaru mieszkania. Po otrzymaniu zgłoszenia o pożarze na miejsce zostały wysłane zastępy tyskiej Straży Pożarnej oraz patrole Straży Miejskiej i Policji.

Mieszkanie nie nadaje się do zamieszkania

Na miejscu okazało się, że doszło do pożaru sprzętu elektronicznego. W wyniku, którego mieszkanie nie nadaje się do zamieszkania i wymaga remontu. Lokatorzy w momencie pożaru byli poza mieszkaniem.

Pomocy poszkodowanym mieszkańcom udzieliła

  • Straż Miejska
  • Wydział Zarządzania Kryzysowego
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Z informacji uzyskanych przez portal 112tychy.pl wynika, że rodzina otrzyma pomoc finansową z MOPS. Dodatkowo poszkodowanym zaproponowano schronienie w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Jednak rodzina nie skorzysta ze schronienia i schroni się u przyjaciół

Powód pożaru?

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru mogło dojść w wyniku zwarcia w ładowarce telefonicznej, która była wpięta do gniazdka. Po około dwóch godzinach działania na miejscu zostały zakończone. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności powstania pożaru.