Pożar na ulicy Grota-Roweckiego. Zapalił się aneks kuchenny w jednym z mieszkań

16 lutego około godziny 4.40 rano, Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze jednego z budynków na ulicy Grota-Roweckiego 52.

Pozar

Jak się okazało, ogniem objęte było jedno z mieszkań w budynku domu wielorodzinnego, a dokładnie – pomieszczenie stanowiące aneks kuchenny dla lokalu. Zaraz po odebraniu zgłoszenia, na miejsce zostały zadysponowane odpowiednie jednostki: pluton gaśniczy JRG Tychy oraz patrol Policji. Teren zabezpieczał natomiast zastęp OSP Lędziny. Zaraz po przyjeździe na miejsce, strażacy, zaopatrzeni w aparaty ochronne układu oddechowego, weszli do budynku.

Zgaszenie pożaru zajęto kilka minut. Jak możemy przeczytać na głównej stronie Tyskich Służb Ratowniczych, pożar został ugaszony na tyle szybko, że nikomu nic się nie stało i nie było potrzeby ewakuować mieszkańców. Pomieszczenia, z uwagi na duże zadymienie, zostały sprawdzone detektorem węgla, którego śladowe ilości nie powodowały jednak niebezpieczeństwa i nie wymagały dodatkowych działań.

W wyniku pożaru został uszkodzony samochód marki mazda, który stał zaparkowany najbliżej palącego się pomieszczenia. Oprócz tego oraz nadpalonych elementów objętego ogniem lokum, pożar nie pozostawił po sobie znaczących zniszczeń.
Na ten moment trwa dokładne ustalanie przyczyn pożaru, jednak ze wstępnych danych wynika, że jego źródłem mogło być zwarcie instalacji elektrycznej lub przegrzanie serwera komputerowego.

Działania służb ratunkowych zakończyły się przed godziną 6 rano.

fot. 112 Tychy