Pożar sklepu w Bieruniu. Zobacz zdjęcia!

Jak informuje portal 112Tychy.pl w piątek 30 lipca 2021 r. około godziny 10:00 dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach otrzymał zgłoszenie o pożarze sklepy w Bieruniu.

Do pożaru sklepu przy ul. Staromłyńskiej 1 w Bieruniu zostały wysłane zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Bierunia oraz zastępy Straży Pożarnej z Tychów, oprócz strażaków na miejsce został wysłany patrol Policji.

Na czas gaszenia pożaru ruch w rejonie skrzyżowania ullic Krakowska, Zdrowia oraz ulic Zdrowia i Staromłyńskiej został zablokowany. Jak podaje portal 112Tychy.pl strażacy podali kilka prądów wody na palący się budynek. Woda do gaszenia pożaru pochodziła z sieci hydrantowej.

Mogło dojść do wybuchu

Z budynku wyniesiona została butla z gazem. Przeprowadzone zostało kontrolowane wypalanie gazu, a następnie z uwagi na niskie ciśnienie wypływającego gazu został on upuszczony do końca z rozproszeniem chmury przy użyciu prądu wody. Po ugaszeniu pożaru zgliszcza zostały przeszukane, a następnie budynek został sprawdzony przy użyciu kamery termowizyjnej. Działania gaśnicze po około dwóch godzinach zostały zakończone. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności powstania pożaru.