Pożar terminalu logistycznego w Tychach. Ewakuowano pracowników

Jak informuje portal 112tychy.pl w poniedziałek 9 sierpnia 2021 r. przed 18:00 dyżurny z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze hali terminala logistycznego w Tychach.

Portal 112tychy.pl poinformował, że 9 sierpnia o godzinie 17:42 dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach otrzymał zgłoszenie o pożarze hali terminala logistycznego znajdującego się przy ul. Turyńskiej 80. Zgłaszający poinformował, że wszyscy pracownicy hali zdołali ją opuścić (18 osób).

Na miejsce zgłoszenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy straży pożarnej z Tychów oraz OSP Bieruń Stary. W trakcie dojazdu na miejsce widoczne były duże kłęby dymu. Na miejsce zostały zadysponowane dodatkowe siły i środki: OSP Lędziny, pluton gaśniczy 'Katowice" oraz grupa operacyjna straży pożarnej z Katowic. Działania zabezpieczał zespół pogotowia medycznego oraz patrole Policji z Bierunia i Tychów.

Silne zadymienie

Ze względu na silne zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony układu oddechowego. Godzinę po zgłoszeniu, około 18:45 pożar został ugaszony, a sytuacja została opanowana. Strażacy przystąpili do oddymiania hali.

Trwa ustalanie strat i przyczyn tego pożaru. Na czas działań zastępów z Tychów przy tym pożarze zabezpieczenie rejonu operacyjnego tyskich strażaków pełniły zastępy OSP Bojszowy oraz OSP Lędziny.