Poznaj Da Vinciego w Andromedzie na popularnonaukowym wykładzie 5 stycznia

W pasażu Andromeda odbywają się co miesiąc spotkania z wielkimi malarzami w formie otwartych wykładów o ich życiu i twórczości. Po Andym Warholu i Fridzie Kahlo przyszedł czas na uosobienie Odrodzenia w kulturze i nauce - Leonardo da Vinci. Wstęp wolny.

Wikimedia Commons
Leonardo Da Vinci

Poza organizowaniem wydarzeń scenicznych tyski Teatr Mały odpowiada za większość działalności kulturalnej w Pasażu Kultury Andromeda. Wśród nich znajduje się obecnie cykl comiesięcznych wykładów pt. ,,To jest sztuka!", w którym historyczka sztuki Katarzyna Czapla-Durska w przystępny i ciekawy sposób przedstawia sylwetki wielkich plastyków.

W grudniu był to Andy Warhol, natomiast wykład o godzinie 17 w czwartek 5 stycznia poświęcony będzie znanemu dosłownie każdemu geniuszowi - Leonardu da Vinci. Będzie to zarówno szansa do bardziej naukowego wglądu w dzieła renesansowego artysty, wynalazcy i myśliciela, jak i okazja do poznania niezwykłych ciekawostek i anegdot.

O pewnej tajemniczej damie. O mężczyźnie zamienionym w gronostaja. O czorcie. I o wieczerzy, na której podano węgorza w pomarańczach - zachwalają odczyt organizatorzy.

kultura.tychy.pl/ak