Prace drogowe na ul. Sikorskiego w Tychach. Do kiedy potrwają utrudnienia?

Na tablicach VMS w Tychach pojawiła się informacja o utrudnieniach w ruchu na ul. Sikorskiego. Prace drogowe według planu mają rozpocząć się w środę, 3 sierpnia 2022 r. Ile potrwają i co dokładnie będzie robione?

Fot. Tomasz Stankiewicz
Prace drogowe

Znaki o zmiennej treści - VMS, które pojawiły się przy tyskich drogach wraz z instalacją systemu ITS ostatnio wyświetlają informację ostrzegającą kierowców o utrudnieniach drogowych, które wystąpią od 3 sierpnia na ul. Sikorskiego. Zapytaliśmy w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów w Tychach ile potrwają prace drogowe, oraz jaki zakres prac będą obejmować.

Czas robót drogowych i zakres prac

MZUiM Tychy informuje, że prace drogowe rozpoczną się 3 sierpnia i planowo mają potrwać około dwóch tygodni, jednak wszystko zależy od pogody. Pracę będą prowadzone na wybranych odcinkach ul. Sikorskiego od al. Bielskiej do ul. Żółkiewskiego, czyli prawie do DK 1. - Prace będą prowadzone w obu kierunkach, ale na wybranych odcinkach. W ramach ITS-u zostały już wyremontowane i przebudowane skrzyżowania, więc teraz będziemy łączyć skrzyżowania nową nawierzchnią - informują pracownicy MZUiM.

W ramach robót drogowych odbędzie się frezowanie nawierzchni i pojawi się nowa nakładka asfaltowa. W niektórych miejsca zostaną uzupełnione przydrożne krawężniki.

czytaj więcej:

L 5

Tychy gotowe na zimę!

In 20210616 123427639

Co słychać na skrzyżowaniu przy „Budowlance” w Tychach?

Autobus wpadł do wykopu w Tychach

Tyski autobus wpadł do wykopu

Remont nawierzchni zatoki autobusowej

Utrudnienia dla pasażerów w Tychach

Uszkodzona kora drzewa przy al. Bielskiej

Kolejne uszkodzenia drzew w mieście

"Szkieletor"

Coraz bliżej rozbiórki tyskiego „szkieletora”

Stoczniowców nakładka

Remonty dróg i chodników w Tychach